Zemřela Michaela Hubačová, bronzová medailistka z her ve Vancouveru

Zemřela Michaela Hubačová, bronzová medailistka z her ve Vancouveru

2 min 28 s

České paralyžování opustila Michaela Hubačová. Dlouholetá trasérka Anny Peškové, se kterou si připsala bronz na zimních paralympijských hrách ve Vancouveru 2010, podlehla dlouhé a těžké nemoci ve věku 46 let.


Michaela Hubačová se narodila 23. srpna 1976. Alpskému lyžování se věnovala od mládí a dlouhé roky byla členkou Svazu lyžařů ČR. V roce 2009 začala dělat trasérku Anně Peškové, za svobodna Kulíškové. Spolupráce plzeňské dvojici vynesla bronz ze zimních paralympijských her ve Vancouveru. V Kanadě si česká výprava připsala jediný medailový úspěch, a to právě díky skvělé jízdě Kulíškové s Hubačovou v závodě Super-G. Tento bronz z roku 2010 je posledním medailovým úspěchem České republiky v rámci zimních paralympiád.

Na hrách v Soči sice Kulíšková (Pešková) nestartovala, ale Hubačová byla i nadále součástí českého týmu. Do Ruska odcestovala jako trenérka. O čtyři roky později se sehraná lyžařská dvojice opět představila na nejvýznamnější světové akci pro handicapované sportovce. V Pchjongčchangu v Jižní Koreji obsadila s Peškovou 11. místo v Super-G.

Svaz lyžařů ČR vyjadřuje rodině Michaely Hubačové upřímnou soustrast. 

Foto: Český paralympijský výborPomoc Ukrajině