Ve Veysonnaz se konal Evropský pohár. Bambousek přivezl bronz, dařilo se i Lidinskému s Vaverkou

4 min 7 s

Začátkem ledna se reprezentanti ČR v alpském lyžování handicapovaných Pavel Bambousek (LW12-1), Miroslav Lidinský (LW4) a Tomáš Vaverka (LW9-2) zúčastnili prvních závodů v novém roce, které byly zároveň poslední možností na splnění kritérií pro blížící se MS 2017. Nejvíce se z našich reprezentantů dařilo monolyžaři Pavlu Bambouskovi, který si z Veysonnaz přivezl medaili.

Ve švýcarském Veysonnaz se konal 7. – 9.1.2017 první závod EP, kterého se zúčastnili i naši sportovci. Monoski team ve složení Pavel Bambousek, Miroslav Lidinský a trenérka Krista Halamičková doplnil Tomáš Vaverka z České federace Spastic Handicap. Všichni sportovci z kraje roku potrénovali společně na Stohu ve Špindlerově Mlýnu a následně se přesunuli do Švýcarska na jednodenní trénink rychlostních disciplín.

Evropský pohár začal dvěma sobotními závody Super G. V prvním SG se z českých reprezentantů nejvíce dařilo Bambouskovi (obbsadil 5. místo v kategorii) a Lidinskému, který obsadil skvělé 8. místo a získal 112.72 IPCAS bodů a 32 bodů do evropského žebříčku. Tímto skvělým výsledkem si Mirek zajistil na lednovém MS v Itálii i účast v rychlostních disciplínách, takže se stejně jako Pavel Bambousek může na MS účastnit všech disciplín. Ve druhém Super G Lidinský vypadl, Bambousek obsadil 5. místo, Vaverka 8. místo a oba sportovci získali 45, respektive 32 bodů do evropského žebříčku.

Druhý den závodů byl na pořadu obří slalom. Obřák nejvíce sedl „slalomáři“ Bambouskovi, který získal svou první medaili za třetí místo v kategorii monoski. Vaverka mezi stojícími lyžaři obsadil 4. místo, Lidinský vypadl ve druhém kole.

Poslední den závodů byl na pořadu slalom, do kterého nastoupili Bambousek a Lidinský. Pista byla velmi těžká, jezdilo se výhradně na zledovatělé trati, která našim sportovcům moc nesedla a oba reprezentanti vypadli už shodně v prvním kole.

Nyní čeká sportovce týdenní kemp v Krkonoších, ze kterého se přesunou do místa konání MS 2017.

výsledky závodů EP: SG1, SG2, GS, SL