Únorové akce v roce 2022

Únorové akce v roce 2022

9 min 36 s


Únor patří k nejnáročnějšímu měsíci při realizaci projektu a nejinak tomu bylo letos v době covidové. V únoru většinou realizujeme jak výukové kurzy, sportovní kempy, tak se sportovci účastní mezinárodních závodů a sami jsme měli být pořadateli mezinárodních závodů.

Projekt jsme v únoru realizovali dle našich lidských a ekonomických možností. Výukové kurzy jsme zrealizovaly všechny dle původního plánu, tréninkové kempy jsme měnili dle nastalé situace ohledně účasti týmu na mezinárodních závodech a mezinárodní závody, domácí MČR 2022 a přeložené MČR 2021, jsme museli opět termínově přesunout.

Únorové akce jsme zahájili kurzem a kempem sportovců 30.1. – 3.2.2022. Po MS jsme měli na přelomu měsíce naplánovaný kemp na Stohu, do kterého se zapojili reprezentanti s tělesným a spastickým handicapem (Bambousek, Brož, Drahoš, Liška, Vaverka). Kempu se ze zdravotních důvodů nezúčastnili Lidinský a Sailerová (problémy s kolenem, podezření na poškození vazu). Výukový kurz proběhl pouze v Janských Lázních na Duncanu, kde své lyžařské začátky zažívala Natálie Kotlánová. První únorový víkendový kurz jsme měli prodloužený, protože byly pololetní prázdniny (3. – 6.2.2022). Kurz jsme realizovali ve čtyřech střediscích – na Duncanu U Lesa v Janských Lázních lyžoval Ondřej Kuta, v Peci pod Sněžkou Pavel Dvořák, ve Špindlerově Mlýnu na Mísečkách Miroslav Šperk) a ve Svatém Petru Josefína Havlová, Adam Hovorka, Samuel Randl, Veronika Severová, Eliška Trpáková a Štěpán Ulmajer. Po pololetních prázdninách nám začaly jarní prázdniny a první týdenní kurz 6. – 11.2.2022 jsme realizovali ve dvou střediscích. Na Formámcích v Janských Lázních probíhala výuka stojících lyžařů. Do kurzu se zapojili Michal Šeps, po výrazném zlepšení zdravotního stavu se pokoušela o lyžování jako stojící lyžař Laura Nippertová a díky instruktorovi J. Brožovi to byl pokus nakonec úspěšný. Ve druhé polovině kurzu se Laura přesunula do Skiareálu Špindlerův Mlýn k dalším účastníkům týdenního kurzu (Jan Čermák, Lukáš Havelka, Božena Hradílková, Zuzka Janištinová, Jana Lannen). Paralelně s výukovým kurzem probíhala na ve Skiareálu příprava našich paralympiků před ZPH (Bambousek, Drahoš, Vaverka). 

Víkendový kurz 11. – 13.2.2022 byl jeden z nejhezčích lyžařských akcí v letošní sezóně. Bohužel nás zasáhla opět vlna nemocí a i náhradníci náhradníků byli na poslední chvíli nahrazeni. Kurzu se tedy zúčastnilo celkem sedm kurzistů, kteří využili k lyžování tři areály. Ve Svatém Petru lyžovali Pavel Bambousek, Matyáš Kajzar, Monika Sojková, Vojta Geršl, na Mísečkách Miroslav Šperk. V Peci pod Sněžkou jezdil Pavel Dvořák a na Duncanu se s monoski seznamoval Kryštof Fůsek.

V termínu 9. – 13.2.2022 jsme plánovali uspořádat mezinárodní závody. V letošním roce jsme se rozhodli pro čtyřdenní závody, kdy jsme chtěli uspořádat jak MČR 2022, tak i přeložené MČR 2021. Bohužel se situace s covidem nevyvíjela úplně optimisticky a týden před uspořádáním závodů jsme museli mezinárodní závody přeložit na pozdější termín (23. – 27.3.2022). Tři týmy nám odřekli účast a my jsme neměli ani jistotu finančního krytí závodů ze strany Národní sportovní agentury.

Druhou polovinu únorových akcí jsme plynně navázali ve výukovém i sportovním programu. V termínu 13. – 18.2.2022 jsme pořádali paralelně na Stohu tréninkový kemp a výukový kurz. Do tréninkového kempu se zapojili reprezentanti připravující se na XIII. zimní paralympijské hry Pavel Bambousek, Petr Drahoš, Tomáš Vaverka, které doplnili Přemysl Liška a Matěj Ponocný. Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn jsme pořádali výukový kurz, do kterého se v průběhu týden zapojili Pavel Dvořák, Jana Lannen, Jan Mikeska a na Duncanu Jiří Urbiš.

Víkendový kurz 18. – 20.2.2022 byl lyžařsky velmi nároční z pohledu terénu. Napadl čerstvý sníh a svah byl hodně rozbitý. Kurz jsme realizovali v Peci pod Sněžkou, kde jezdil jeden z našich prvních kurzistů Petr Nerad, na Mísečkách, kde lyžoval Mirek Šperk a ve Svatém Petru, kde se do výuky zapojili Ondra Hejsek, Jan Matyska, Lucie Pivarčiová a Samuel Randl.  

Poslední únorový týdenní kurz byl malý, pouze pro tři účastníky. Výukový kurz 20. – 25.2.2022 jsme realizovali pouze ve Svatém Petru a z počátku týden to vypadalo, že nám počasí nebude přát. Předpoklady se naštěstí nevyplnily a kurz probíhal od úterý za ideálních lyžařských podmínek. Ve Skiareálu se do výuky zapojili Stella Janči, Štěpán Vlček a Adam Kvasnička.

Poslední únorovou akcí byl víkendový kurz 25. – 27.2.2022. V Peci lyžoval Pavel Dvořák a Eliška Říhová, na Mísečkách Miroslav Šperk, ve Svatém Petru Pavel Ermis, Vít Pavlíček a Michal Zöld.  

 Pomoc Ukrajině