Paralyžařka Bubeníčková nechyběla na MČR žáků v běhu na lyžích na Bedřichově

2 min 30 s

Díky nepříznivým sněhovým podmínkám bylo MČR žáků přesunuto z Božího Daru na Bedřichov (25. - 26.2.2023) a zkráceno o páteční závod v norském sprintu.

Zrakově handicapovaná běžkyně na lyžích Simona Bubeníčková (BKL Machov) patří do kategorie U15, pro kterou byly vypsané závody 4 km volnou technikou intervalovým startem v sobotu a v neděli pak stíhací závod na 5 km klasicky. Nakonec ale oba dny závodnice absolvovaly dva 1,8 km dlouhé okruhy.

Za hustého sněžení se Simča v nabitém startovním poli „U patnáctek“ neztratila a se svým trasérem Davidem Šrůtkem obsadila parádní 23. pozici (startujících bylo 54) se ztrátou 1:26,4 min na nejlepší závodnici. I na nedělní stíhací závod klasickou technikou hustě sněžilo. Startovní interval pro „stíhačku“ je určen ztrátou z předchozího závodu, tzn. téměř celé startovní pole startuje najednou – rozdíly jsou vteřinové. I když Simona preferuje volnou techniku, tak i na klasické trati i přes pád podala velmi pěkný výkon a dojela na 36. místě se ztrátou 3:05,1 min.

Organizátorům z Dukly Liberec nejsou její výkony lhostejné, a tak ji ocenili za mimořádný sportovní výkon. Děkujeme!