Olympiádu dětí a mládeže vyhrál Královehradecký kraj. Na vítezství KHK se výrazně podílela i zrakově postižená Simona Bubeníčková

1 min 34 s

V termínu 22. - 26.1.2023 se na území Královehradeckého kraje pořádal 20. ročník Olympiády dětí a mládeže. Celkovým vítězem se stal se ziskem 252 bodů Královehradecký kraj, následoval kraj Moravskoslezský (223 bodů) a Liberecký (203 bodů).

Na vítezství Královehradeckého kraje se podílela výrazným způsobem i zrakově postižená klasická lyžařka Simono Bubeníčková (B3), která v kategorii zrakově postižených zvítězila jak v závodu s intervalovým startem, tak i ve sprintu klasicky. Celkem získala do celkového pořadí krajů důležitých 40 bodů, které nakonec potvrdily dominanci Královehradeckého kraje na ODM 2023. Velká gratulace Simčo ke sportovním výkonům!!!