CZECH PARA ALPINE SKI TEAM trénoval opět na Kaunertale

CZECH PARA ALPINE SKI TEAM trénoval opět na Kaunertale

5 min 39 s


V termínu od 16.11. do 20.11. 2022 se uskutečnil další tréninkový kemp CHEZC PARA ALPINE SKI TEAMU, který proběhl opět na rakouském ledovci Kaunertal. Původně jsme plánovali tréninkový kemp na Mölltale, ale bohužel sněhové podmínky neumožnily stavbu tréninkových tratí.

Kempu se účastnili reprezentanti ČR Petr Drahoš, Přemysl Liška, které doplnil dvanáctiletý Ondra Brož. Ondřejovi se věnoval jeho děda Pavel a instruktor Lukáš Partl, který se s prací v PARA týmu seznamoval a získával nové zkušenosti.

V rámci spolupráce v tratích jsme se spojovali s Kateřinou Sýkorovou a s jejím trenérem Pavlem Fišerem, se Sportovní akademií Špindl a s masters závodníky z ČR. Poslední den jsme v rámci tréninku ve slalomových tyčích jezdili dohromady s Para týmem z Lichtenštejnska a Austrálie.

Na tomto kempu jsme se spíše zaměřili na obří slalom a slalom, jelikož dva dny nebylo počasí ideální a napadl čerstvý sníh a tudíž podklad nebyl tak kompaktní a tvrdý. Každý den závodníci absolvovali i kompenzační cvičení ve spolupráci s trenérem a společně jsme probírali videozáznamy z jednotlivých jízd.

Každý den jsme vyjížděli brzo ráno, aby byla zajištěna ta nejlepší pista k tréninku.   První den jsme zahájili volnými jízdami na GS, kdy jsme střídali terén, nacvičovali zalomení v oblouku a správné načasování. Druhý den nám nepřálo počasí, napadlo dost čerstvého sněhu a viditelnost byla mizerná, proto jsem raději rozhodla trénink na svahu zrušit a nahradit tréninkem v bazénu. Třetí den kempu jsme započali rozježděním na SL a poté trénink pokračoval v 40 brankovém slalomu. Počasí bylo mrazivé, ale viditelnost suprová. Čtvrtý den kempu mírně sněžilo, ale trénink s kolegy od zahraničních Para týmů byl výborný, trať byla perfektní a kluci najezdili 200 slalomových bran. Poté nás již čekala cesta do ČR.

Negativem na této přípravě byla ta skutečnost, že bylo na ledovci velké množství lidí a byla dlouhá čekací doba na lanovku, někdy 30 minut i více. Na kempu jsme se snažili využít maximum k tréninku i přesto, že jsme bojovali s nepřízní počasí i množstvím lidí. Na tomto kempu byl tudíž trénink zaměřen na slalomový oblouk v kombinaci s GS.

V rámci tréninkového kempu kluci najezdili 5 km volných jízd na GS a 180 bran v GS, dále 12 m volných jízd na SL a 360 bran v SL. Kemp byl v rámci tréninku každopádně přínos, jelikož v rámci možností bylo alespoň něco natrénováno před nadcházejícími závody a Petr Drahoš stál po zranění po dvou měsíční pauze na lyžích, ale bylo vidět, že se ihned dostal do tempa a jeho jízdy byly velice solidní.  Pomoc Ukrajině