Zemřel vášnivý lyžař, propagátor a funkcionář Jaroslav Trhlík

Zemřel vášnivý lyžař, propagátor a funkcionář Jaroslav Trhlík

3 min 27 s

Ve věku 80 let v pátek 1. října 2021 zemřel nadšený lyžař, dlouholetý funkcionář Svazu lyžařů ČR a všestranný sportovec Jaroslav Trhlík. Čest jeho památce!


Jaroslav Trhlík se narodil 22. února 1941 a byl celoživotním vášnivým lyžařem. Začínal jako závodník, následně se stal trenérem ligového lyžařského družstva TJ Rožnov, poté působil jako vedoucí trenér Tréninkového střediska mládeže a po jeho zrušení jako trenér žactva.

Dlouhodobě působil jako funkcionář ve Svazu lyžařů ČR. V průběhu let vykonával vrcholné funkce ve struktuře svazu, byl dlouholetým předsedou Krajského svazu lyžařů Zlínského kraje a předsedou lyžařského oddílu Ski Soláň. Výrazným propagátorem lyžování byl především ve „svém“ Zlínském kraji, kde pravidelně organizoval závody všech úrovní a kategorií. Lyžařská obec na něj bude vzpomínat jako na vždy optimisticky naladěného a vášnivého lyžaře.

Kromě lyžování, které bylo jeho srdeční záležitostí, však Jaroslav Trhlík zanechal výraznou stopu také v tenisovém rožnovském klubu, kde stál u tenisových začátků pozdější světové hvězdy a vítězky pěti singlových grandslamových titulů Martiny Hingisové, jež vyrůstala na rožnovských dvorcích. Později také řediteloval mezinárodní turnaje DEZA TROPHY ve Valašském Meziříčí. Nadšeně se věnoval také soutěžně seniorskému golfu ve Valašském golfovém klubu, kde léta působil také jako maršál na rožnovském golfovém hřišti.

Jaroslav Trhlík zemřel v pátek 1. října po těžké nemoci ve věku 80 let.

Čest jeho památce!Pomoc Ukrajině