World Snow Day 2024. Oslavy světového dne sněhu proběhnou na osmi místech 21. a 22. ledna

World Snow Day 2024. Oslavy světového dne sněhu proběhnou na osmi místech 21. a 22. ledna

4 min

Světový den sněhu neboli World Snow Day, je mezinárodním projektem pod hlavičkou Mezinárodní lyžařské federace FIS, kdy každoročně probíhají nejrůznější zimní sportovní akce a závody po celém světě. Účelem projektu je především “dostat děti na sníh”. Respektive přivést děti a mládež k aktivnímu životnímu stylu a zimním sportům. Zejména pak k lyžování a snowboardingu. Rovněž je zde snaha o vytvoření prostředí pro nábor nových talentů a sportovních nadějí.


Spolek SnowKidz se každoročně do tohoto projektu zapojuje, a tak ve spolupráci s pobočným spolkem Svazu lyžařů ČR Základním lyžováním se podařilo zapojit celkem 8 českých lyžařských areálů, napříč šesti kraji v České republice. 

 

V letošním roce se zapojili:

- Skiareál Monínec a jeho lyžařská škola
- Ski Libín v Prachaticích
- Ski klub Velké Meziříčí ve skiareálu Fajtův kopec
- Skiareál Troják v Rajnochovicích
- Skiareál Karolinka
- Skiareál Hlubočky
- Ski & Board School Červenohorské sedlo
- Ski aréna Karlov a lyžařská škola Sherpa Ski and Board School

 

V těchto 8 lokalitách budou pro děti k dispozici dva lyžařští instruktoři, kteří budou poskytovat 1 hodinu lekce, včetně jízdného zdarma. Zároveň zde bude možnost zapůjčení lyžařského vybavení s 50% slevou. Dětský doprovod bude moci po dobu výuky dítěte využít 50% slevu na 1hodinový skipas a rovněž 50% slevu na vybavení. Děti se mohou těšit na účastnické dárky a soutěž o krásnou encyklopedii Zvířata. Na Červenohorském sedle bude navíc probíhat nábor nových talentů. 

 

Na Monínci bude akce probíhat v neděli 21.1.2024 od 8:30 do 16:00 hodin. V ostatních resortech v pondělí 22.1.2024 od 8:30 do 16:00 hodin. 

 

Velké poděkování patří všem zúčastněným a také Asociaci lanové dopravy, která nám s realizací pomáhala!

 

Další informace najdete na webu www.snowkidz.czwww.snowkidz.com a Facebooku SnowKidz.cz.

 Pomoc Ukrajině