Vzkaz prezidenta SLČR Lukáše Heřmanského v období nouzového stavu

Vzkaz prezidenta SLČR Lukáše Heřmanského v období nouzového stavu

5 min 23 s


Vážení přátelé lyžování a snowboardingu,

sezona nám skončila tak, jak si zřejmě ještě před měsícem nedokázal nikdo z nás představit. A to nemám pochopitelně namysli to, že letošní zima byla pro lyžaře a snowboardisty co se týče sněhových podmínek jednou z nejhorších za mnoho let. Protože situace kolem šíření koronaviru není pořád ještě zcela pod kontrolou, dovolte, abych všem popřál pevné zdraví. A pochopitelně nejen Vám, ale také Vašim blízkým, svěřencům a spolupracovníkům.

Navzdory předčasnému konci sezony, kdy náš svaz jako jeden z prvních reagoval na vážnost situace, neprodlužoval dny nejistoty a zaujal jasné stanovisko, se nám během zimy podařila velká řada věcí, na které můžeme být právem pyšní.

Desítky našich reprezentantů z celkem šesti olympijských sportů nastoupily do nejprestižnějších závodů Světového poháru, kde rozhodně nehrály druhé housle. Dva podniky Světového poháru jsme také uspořádali na našem území, přičemž závody v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě i v Big Airu akrobatických lyžařů v Deštném v Orlických horách hodnotili zahraniční výpravy i zástupci Mezinárodní lyžařské federace FIS výhradně v superlativech. V neposlední řadě jsme byli velmi úspěšní také na Olympijských hrách mládeže v Laussane, odkud si naši závodníci přivezli hned tři cenné kovy. A to je skvělý signál pro budoucnost českého lyžování a snowboardingu.

V nastalém období, které bude náročné pro celou naši zemi, a tím i logicky pro sport, budeme usilovat o to, aby pozice našeho svazu, který patří mezi ty vůbec největší v Česku, v měnících se strukturách tuzemského sportu odpovídala naší tradici, úspěchům a velkosti. Nepotřebujeme nic navíc, stačí nám spravedlivý a transparentní přístup.

Buďte na sebe, prosím, opatrní, udržujte zdravý optimismus, se kterým se alespoň zprostředkovaně setkávám při komunikaci s mnohými z Vás. Ukažme všem, že sportovci, a lyžaři a snowboardisté speciálně, se dokáží s nepřízní osudu úspěšně rvát.

Věřím, že příští zimu si vše vynahradíme. Bude navíc v mnoha ohledech klíčová. Na programu jsou hned čtyři světové šampionáty a bojovat se bude také o nominace na Zimní olympijské hry 2022 v čínském Pekingu. A my uděláme vše pro to, abychom na ni byli co možná nejlépe připraveni.

Sněhové příděly posledních dní jsou prvním blýskáním na lepší časy.

SKOL!

Lukáš Heřmanský
prezident Svazu lyžařů ČR

                                                                                             Pomoc Ukrajině