Významné životní jubileum. Roman Kumpošt slaví 60. narozeniny

Významné životní jubileum. Roman Kumpošt slaví 60. narozeniny

2 min 52 s

Předseda Dozorčí rady Svazu lyžařů České republiky, viceprezident Mezinárodní lyžařské a snowboardové federace a bývalý mládežnický reprezentant v severské kombinaci Roman Kumpošt slaví kulaté 60. narozeniny.


Roman Kumpošt je velkou postavou českého lyžování a snowboardingu. V mládí reprezentoval svou zem v severské kombinaci a zúčastnil se dvou juniorských světových šampionátů. Ve vrcholovém sportu sice v kategorii mužů nezůstal, ale ve spojení s lyžařskými disciplínami setrval dodnes.

Už od roku 1987 působí ve funkcích ve Svazu lyžařů ČR a mezi lety 2002-2004 byl dokonce jeho prezidentem. Momentálně je předsedou Dozorčí rady svazu. Od roku 2011 je také členem výkonného výboru Českého olympijského výboru a rovněž místopředsedou této organizace pro zahraniční vztahy.

Dlouho a úspěšně Roman Kumpošt působí také na mezinárodním poli. Dlouhá léta je spojen s Mezinárodní lyžařskou a snowboardovou federací FIS, kde zpočátku pracoval například jako technický delegát na zimních olympijských hrách v Naganu a Salt Lake City. Od roku 2010 figuruje v nejvyšším vedení FIS coby člen představenstva, od srpna 2020 zastává pozici viceprezidenta FIS. V současnosti je zároveň součástí komunikační komise Mezinárodního olympijského výboru.

K významnému životnímu jubileu přejeme Romanu Kumpoštovi hodně zdraví, vše nejlepší a neutuchající entuziasmus v osobním životě i v další práci pro české i světové lyžování, snowboarding a sport obecně.Pomoc Ukrajině