Všechny Světové poháry v Číně zrušeny. Nad MS snowboardistů a akrobatických lyžařů zatím visí otazník

Všechny Světové poháry v Číně zrušeny. Nad MS snowboardistů a akrobatických lyžařů zatím visí otazník

2 min 52 s

Generálky na Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu se v této sezoně neuskuteční. Kvůli pandemii onemocnění covid-19 byly zrušeny všechny plánované podniky Světového poháru v Číně. Otazník visí nad mistrovstvím světa snowboardistů a akrobatických lyžařů, které má v únoru přivítat prefektura Čang-ťia-kchou.


V Číně se během právě začínajícího zimního ročníku 2020/2021 mělo odjet hned několik závodů Světového poháru v různých disciplínách, které měly být zároveň generálkou na zimní olympijské hry. Mezinárodní lyžařská federace FIS ale ve středu oznámila, že žádný z původně plánovaných podniků se v Číně neuskuteční s tím, že o případných náhradách rozhodne později. Důvodem jsou přísná epidemická opatření vyžadující až dvoutýdenní karanténu. A ta by mohla narušit organizaci a účast sportovců na dalších závodech sezony.

Do Číny se měly na konci února vydat alpské lyžařky na závod Světového poháru ve sjezdu a super-G v Jen-čchingu. V Pekingu byly zase v programu závody nejprestižnějšího seriálu běžců na lyžích, sdruženářů a skokanů na lyžích. Osud mistrovství světa snowboardistů a akrobatických lyžařů, které je v kalendáři FIS v únoru v čínské prefektuře Čang-ťia-kchou, je v tuto chvíli nejasný.    Pomoc Ukrajině