Vláda ČR schválila podporu Světového poháru ve Špindlerově Mlýně

Vláda ČR schválila podporu Světového poháru ve Špindlerově Mlýně

5 min 4 s

Další výrazný krok k úspěšné organizaci vrcholu nadcházející sezony. Na jednání Vlády České republiky ve středu 19. října 2022 byl schválen návrh podpory vlády pro Svaz lyžařů České republiky na pořádání FIS Světového poháru v alpských disciplínách. Ten se ve Špindlerově Mlýně uskuteční 28. a 29. ledna 2023.


Do Špindlerova Mlýna se elitní alpské lyžařky v technických disciplínách vrátí po čtyřech letech. V sobotu 28. ledna 2023 bude ve Skiareálu Svatý Petr na programu slalom, následující den se pojede slalom obří.

Svaz lyžařů ČR podal žádost o dotaci v rámci programu Významné sportovní akce mimořádné důležitosti, jejíž schválení je podmíněno usnesením Vlády ČR. A ta na svém zasedání ve středu 19. října podporu Světového pohár ve Špindlerově Mlýně potvrdila.

„Garance Vlády ČR je pro nás v současné době klíčová. Bez významné podpory státu by byla organizace akce takových rozměrů na našem území nereálná. Je to pro nás jasný a pozitivní signál toho, že si vládní činitelé uvědomují význam a prestiž Světového poháru v alpských disciplínách. Děkujeme za projevenou důvěru, děláme vše pro to, abychom závodníkům a samozřejmě českým i zahraničním fanouškům v lednu nabídli nezapomenutelný lyžařský zážitek,“ řekl prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček.

Zatím poslední podnik Světového poháru, který hostil Špindlerův Mlýn v roce 2019, přilákal do krkonošského střediska téměř 19 tisíc diváků za dva závodní dny. Fanoušci ve Svatém Petru vytvořili fantastickou atmosféru, kterou si pochvalovaly i ty největší hvězdy současného lyžování v čele s Američankou Mikaelou Shiffrinovou a Slovenkou Petrou Vlhovou. Právě ony dvě si tenkrát rozdělily vítězství – Shiffrinová ve slalomu a Vlhová v obřím slalomu.  

„Jsme hrdí, že náš špindlerovský Skiareál bude v lednu hostit největší sportovní událost České republiky několika posledních let. Organizační tým na projektu naplno pracuje už řadu měsíců a vyjádřená vládní podpora nám nyní dává jistotu, že se i v současné nelehké době můžeme všichni těšit na tento jedinečný lyžařský svátek,“ uvedl ředitel skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš.

Fanoušci si vstupenky na Světový pohár alpských lyžařek ve Špindlerově Mlýně můžou pořídit už nyní. 10. října byla spuštěna první zvýhodněná vlna předprodeje zde.Pomoc Ukrajině