Vánoční přání prezidenta Svazu lyžařů ČR Lukáše Heřmanského

Vánoční přání prezidenta Svazu lyžařů ČR Lukáše Heřmanského

2 min 59 s


Vážení přátelé lyžování a snowboardingu,

rád bych vám touto cestou popřál příjemné vánoční svátky. Osobně si přeji především to, abychom je prožili zdraví a provázel je klid a pohoda. Poslední dny a týdny byly totiž z mého pohledu velmi hektické. Bojovali jsme o spuštění vleků, lanovek, provoz sjezdovek i běžeckých stop. Zkrátka jsme usilovali o to, aby v daných epidemiologických podmínkách bylo možno provozovat zimní sporty, a to jak na rekreační, tak na výkonnostní úrovni.   

Hledali jsme optimální modely, předem upozorňovali na rizika, vedli každodenní jednání s představiteli Národní sportovní agentury, Asociací horských středisek, se členy Vlády ČR a obecně se všemi, kteří měli vliv, ochotu a kapacitu jednat o zahájení lyžařské a snowboardové sezony. Jsem šťastný, že naše aktivita přispěla ke zvratu v okamžicích, kdy se vše zdálo bezvýchodné, a dnes už na českých horách jezdí vleky a na sjezdovkách i v běžeckých stopách panuje čilý ruch.

Ze srdce nám všem přeji, abychom si během této nevyzpytatelné sezony užili na sněhu co možná nejvíce radostných chvil. Ať už přímo v závodě, během tréninku nebo při lyžování a snowboardingu jen tak pro potěchu s rodinou či přáteli.        

Pohodové prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok,

Lukáš Heřmanský
prezident SLČR

 Pomoc Ukrajině