V sobotu bude Konference volit nové vedení Svazu lyžařů ČR

V sobotu bude Konference volit nové vedení Svazu lyžařů ČR

4 min 11 s

V sobotu 14. května bude v pražském Clarion Congress Hotelu zasedat Konference Svazu lyžařů České republiky. Delegáti by na zasedání nejvyššího svazového orgánu měli rozhodnout o novém vedení, volit budou prezidenta i nové složení výkonného výboru.


Ve vedoucí funkci nejstaršího lyžařského svazu na světě s jistotou končí stávající prezident Lukáš Heřmanský. Bývalý reprezentant a olympionik v severské kombinaci vedl Svaz lyžařů ČR od května roku 2019. Letos v březnu Heřmanský oznámil rozhodnutí z osobních důvodů zkrátit čtyřleté funkční období a po třech letech v čele svazu končí.

„Od oznámení svého rozhodnutí předčasně ukončit mandát, se mi dostávalo a nadále dostává velké podpory z lyžařského a snowboardového prostředí, chodí mi množství povzbuzujících reakcí. To mě neskonale těší a zároveň naplňuje jistou mírou odpovědnosti. Pokud tedy nastane zájem o mou další práci v méně exponované pozici na Svazu lyžařů ČR, s velkou pravděpodobností neřeknu ne. Ovšem nebude to už ve funkci prezidenta, v tom je moje rozhodnutí neměnné,“ uvedl Heřmanský.

V tuto chvíli je jediným oficiálním kandidátem na post prezidenta svazu dlouholetý sportovní manažer David Trávníček. „Rozhodl jsem se kandidovat na pozici prezidenta Svazu lyžařů České republiky. Sám jsem bývalý lyžař, se Svazem lyžařů ČR řeším dlouhodobě spoustu projektů včetně významných sportovních akcí, komerčních partnerů či vybraných sportovců. Myslím, že mám jasnou vizi, jak by měl Svaz lyžařů fungovat, a to jak po sportovní, tak obchodně-marketingové stránce. Obzvlášť ve druhé oblasti jsou rezervy. Dlouhodobě mám k fungování svazů, ale i k celému systému financování českého sportu výhrady, takže by bylo zbabělé, pokud bych jen kritizoval a nechtěl věci změnit,“ řekl Trávníček.

Na Konferenci SLČR bude o novém vedení hlasovat dohromady 71 delegátů nominovaných jednotlivými odbornými sportovními úseky a krajskými svazy lyžařů. Kromě prezidenta budou delegáti volit také nový výkonný výbor, dozorčí radu a revizní komisi svazu.Pomoc Ukrajině