V sídle Senátu ČR byla otevřena výstava k výročí 120 let Svazu lyžařů a o historii lyžování v Jeseníkách

V sídle Senátu ČR byla otevřena výstava k výročí 120 let Svazu lyžařů a o historii lyžování v Jeseníkách

3 min 12 s

Ve čtvrtek 25. dubna byla ve Valdštejnském paláci v sídle Senátu ČR otevřena výstava k výročí 120 let Svazu lyžařů České republiky o historii lyžování v Jeseníkách a Ski klubu Šumperk. Výstava bude otevřena dva měsíce do 25. června.


Zahájení výstavy v sídle Senátu ČR proběhlo za přítomnosti senátora Miroslava Adámka, předsedy Národní sportovní agentury Ondřeje Šebka, předsedy Ski klubu Šumperk Tomáše Klímy, rodiny Bankových a mnoha dalších hostů. Výstava mapuje zejména historii lyžování v Jeseníkách a historii Ski klubu Šumperk, jednoho z nejstarších a nejúspěšnějších lyžařských klubů v ČR.

Mezi nejslavnější odchovance šumperského klubu v novodobé historii patří olympijský šampion Aleš Valenta, akademický mistr světa a účastník tři olympijských her Martin Vráblík, či dlouhodobý reprezentant českého alpského lyžování a účastník řady olympijských her či mistrovství světa Ondřej Bank.

Čtvrteční otevření výstavy ve Valdštejnském paláci doprovázelo vystoupení Jesenického tria flétnistek, jejichž členkou je také česká lyžařka Ema Banková.

„Za vznikem výstavy nestojí nikdo jiný než Tomáš Bank a pan senátor Mirek Adámek, patriot Jesenicka a Šumperska,“ uvedl ke slavnostní události předseda OSÚ AD Ladislav Forejtek. „Doporučuji všem výstavu navštívit a spojit ji s prohlídkou historických prostor Senátu. Bylo to velmi příjemně strávené odpoledne. Děkuji za skvělý nápad a nádhernou realizaci výstavy,“ dodal.Pomoc Ukrajině