V Hluboké nad Vltavou proběhl premiérový reprezentační sraz Svazu lyžařů ČR

V Hluboké nad Vltavou proběhl premiérový reprezentační sraz Svazu lyžařů ČR

7 min 48 s

Teploty pomalu stoupají nahoru a lyžařská sezóna je definitivně u konce. Ještě před odpočinkem a přípravami na další zimu však měli čeští sportovci na programu jednu společnou akci - reprezentační sraz. Lyžaři a snowboardisté napříč všemi úseky a disciplínami Svazu lyžařů ČR se sešli 26. dubna v Hluboké nad Vltavou, kde na ně během tří dnů čekala řada přednášek, workshopů a také teambuildingové aktivity.


Čeští reprezentanti se ve středu dostavili do Hluboké nad Vltavou, konkrétně do LH Park Hotelu, kde na ně čekal nabitý program. To hlavní však následovalo až další den. Ve čtvrtek ráno byla na programu společná rozcvička, kterou každý tým přebral po svém. Někteří se šli proběhnout po městě a poznat krásy Hluboké, někteří zvolili pouze cvičení v areálu.

 

Od devíti hodin následoval trojblok přednášek. Téma mentální koučink  patřilo Marianu Jelínkovi, přednášku o neurovizuálním tréninku měl pod taktovkou Radovan Knap z DynaOptic a o marketingu a PR mluvil prezident SLČR David Trávníček. Po nasávání informací následoval společný oběd, lehký odpočinek a nabitý odpolední program, na který se všichni těšili.

 

 

Lyžaři a snowboardisté byli rozděleni do 7 týmů a každý z nich měl svého kapitána. Ve tři hodiny odpoledne měli za úkol dostavit se do sportovního střediska, kde na ně čekala spousta týmových aktivit. V areálu byla stanoviště s lanovou dráhou, minigolfem, paintballem, šifrou, mediálním tréninkem a spousty dalšího. A aby to bylo zajímavější, týmy mezi sebou samozřejmě soupeřily. Hlavním cílem ale bylo, aby sportovci poznali i další lidi napříč úseky a fungovali jako správný tým, což se povedlo na jedničku. 

 

Návrat zpět byl až po sedmé hodině. Na vyčerpané sportovce čekala vydatná večeře, vyhlášení vítězů a společné neformální posezení.

 

 

Pátek byl závěrečným dnem srazu. Vykopla jej samozřejmě rozcvička a poté následovala přednáška o fyzioterapii a regeneraci. Po krátké pauze pak promluvil ke sportovcům legendární fotbalový brankář Petr Čech skrze videohovor a účastníci se jej mohli zeptat na cokoliv, co je zajímalo. Po ukončení besedy už bylo na programu jen společné týmové foto a sportovci se následně rozjeli zpět do svých domovů.

 

Reprezentační sraz byl pro SLČR novinkou a letošní ročník byl premiérový. No a jaké jsou ohlasy jednotlivých sportovců? Všichni si akci chválili a těší se na případné pokračování! “Moc mě zaujala přednáška s panem Jelínkem, protože mě velmi zajímají právě věci okolo psychologie a mentálního koučinku. Celé odpoledne, kdy byly týmové aktivity, mě hrozně bavilo. Vůbec jsem nečekala, že budu kapitán, ale byl to dobrý zážitek. Celý tým jsme byli fakt dobrá parta a užili jsme si to,” řekla zástupkyně akrobatického lyžování Diana Cholenská.

 

“Jel jsem s očekáváním, že bych se mohl něco zajímavého dozvědět a nakonec to má očekávání ještě předčilo. Poznal jsem druhé stránky věcí ohledně PR a sponzoringu a bylo zajímavé si uvědomit, že sportovec nedělá jméno jenom sobě ale celému svazu. Tohle propojení lidí napříč disciplínami má podle mě hodně pozitivní výsledek a pevně doufám, že to nebyl poslední sraz, ale bude se opakovat,” sdělil svoje pocity skokan Roman Koudelka.

 

“Reprezentační sraz hodnotím velmi pozitivně. Bylo to poprvé, nevěděli jsme, co očekávat, ale nakonec to vyšlo skvěle. Jsem rád za všechny, kteří se podílel na přípravě a organizaci. Bylo skvělé vidět, jak se sportovci bavili napříč různými disciplínami a předávali si své poznatky. To mě utvrdilo v tom, že to prostě funguje a má smysl z reprezentačních srazů udělat novou tradici,” řekl závěrem prezident SLČR David Trávníček.

 

 

 Pomoc Ukrajině