×
Svět lyžování truchlí. Zemřel populární Robert Brunner

Svět lyžování truchlí. Zemřel populární Robert Brunner

21.09.2016

Lyžařský svět opustila velká postava posledních let. V noci na 21. září po dlouhé a vážné nemoci zesnul v 64 letech Robert Brunner, populární mluvčí, lyžařský činovník a blízký spolupracovník legendárního Alberta Tomby.

„Robert Brunner byl mytologická postava bílého cirkusu. Nebyl to sportovec ani technik, ale anděl strážný několika světových šampiónů,“ píší o skonu velice populárního činovníka média v Itálii, se kterou spojil největší část svého profesního života.

Rodáka ze Sterzingu v Jižním Tyrolsku nejvíce proslavila spolupráce s Albertem Tombou. Brunner s legendárním italským lyžařem strávil takřka celou kariéru a byl u všech jeho velkých vítězství. Italský tým v čele s Tombou provázel až do mistrovství světa 1996 v Sierra Nevadě. Později pracoval pro rakouský lyžařský svaz, v roce 2010 znovu přešel do Itálie, kde vykonával funkci týmového manažera. Poté se vrátil zpět do Rakouska.

Populárním se stal veselým vystupováním a laskavým úsměvem pod svým typickým knírem, díky kterému si jej pamatují fanoušci lyžování po celém světě. Velice přátelský a vstřícný byl vždy také k českému týmu.

„Když náš tým ve složení Strachová, Hrstková, Bank, Krýzl v roce 2010 vyhrál ve finále Světového poháru týmovou soutěž, tak se o nás staral stejně, jako by se staral o Rakušany. Upravoval čepice, brýle a oblečení tak, aby byla vidět všechna loga. Náš skromný tým neměl v cíli nikdy člověka, který by měl na starosti péči o vizáž závodníků v případě jejich úspěchu. Asi by se dost nudil, tolik úspěchů jsme neměli. A právě Robert Brunner vždy, když byl Ondra Bank na bedně, zaskočil a pomohl. Cílový prostor Světových pohárů ho bude postrádat,“ vzpomíná předseda Úseku alpských disciplín SLČR Aleš Krýzl.

Svaz lyžařů ČR vyjadřuje upřímnou soustrast.

 

Foto: Twitter