Svaz lyžařů ČR vstoupil do Českého paralympijského výboru

Svaz lyžařů ČR vstoupil do Českého paralympijského výboru

2 min 31 s

Svaz lyžařů České republiky ve čtvrtek 27. června formálně vstoupil do Českého paralympijského výboru. Přijetí bylo schváleno na členské schůzi ČPV v pražském hotelu Step.


Český paralympijský výbor doposud sdružoval 29 členů z řad sportovních organizací, mimo jiné Český svaz ledního hokeje, Český volejbal, Českou triatlonovou asociaci či Český cyklistický svaz. Od čtvrtka 27. června k nim přibývají další tři, mezi nimiž je také Svaz lyžařů České republiky.

 

Vstup odsouhlasila Konference SLČR na konci května a o přijetí dnes finálně rozhodla členská schůze ČPV, na níž v hotelu Step coby host vystoupil také prezident SLČR David Trávníček. 

 

Paralympici tvoří nedílnou a tradičně velmi úspěšnou část českého sportu, lyžařské a snowboardové disciplíny nejsou výjimkou. Je potřeba sport podporovat ve všech jeho oblastech a na všech úrovních, byť na některé se mnohdy zapomíná,“ uvedl Trávníček. Jsem velmi rád, že jsme se jako Svaz lyžařů ČR stali plnohodnotným členem Českého paralympijského výboru, a věřím že intenzivnější spolupráce se pozitivně promítne na výsledcích našich týmů Para Alpine, Para Nordic a Para Snowboard už na nadcházejících paralympijských hrách v Itálii 2026 a dalších vrcholných soutěžích,“ dodal.Pomoc Ukrajině