Svaz lyžařů ČR se dohodl s Královéhradeckým krajem na podpoře SP ve Špindlerově Mlýně

Svaz lyžařů ČR se dohodl s Královéhradeckým krajem na podpoře SP ve Špindlerově Mlýně

2 min 50 s

Návrat elitních alpských lyžařek po čtyřech letech zpět do České republiky se uskuteční za významné podpory Královéhradeckého kraje. V úterý 2. srpna se na spolupráci při pořádání Světového poháru, který bude 28. a 29. ledna hostit Špindlerův Mlýn, dohodli prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček s hejtmanem Martinem Červíčkem.


„Rád bych panu hejtmanovi Martinu Červíčkovi poděkoval za přístup a plodnou schůzku. Příslib finanční podpory je pro nás v rámci přípravy takto prestižní sportovní události velmi důležitý. Je skvělé, že si Královéhradecký kraj uvědomuje mezinárodní význam a přesah této akce, která se uskuteční na jeho území,“ uvedl prezident SLČR David Trávníček po úterní schůzce na Krajském úřadu Královéhradeckého kraje, na které byli přítomni také zástupci Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Světový pohár se ve Špindlerově Mlýně uskuteční 28. a 29. ledna 2023, na programu bude stejně jako na posledním podniku pořádaném v České republice v roce 2019 slalom a obří slalom. Vzhledem k atraktivnímu termínu dva týdny před mistrovstvím světa by se podle aktuálních předpokladů měla tuzemským fanouškům představit kompletní světová elita závodnic v čele s obhájkyněmi posledních triumfů – Slovenkou Petrou Vlhovou a Američankou Mikaelou Shiffrinovou.Pomoc Ukrajině