Startuje Snow Fokus Podcast. První čistě lyžařský a snowboardový podcast v éteru

Startuje Snow Fokus Podcast. První čistě lyžařský a snowboardový podcast v éteru

4 min 27 s

Máte rádi podcasty? Od nynějška máte možnost poslouchat ty nejnovější zprávy ze zasněžených sjezdovek, bílých stop i skokanských můstků, novinky ze zákulisí těch nejprestižnějších závodů a postřehy reprezentantů, trenérů nebo funkcionářů. To vše vám nabídne Snow Fokus Podcast, který vychází ve spolupráci České televize a Svazu lyžařů ČR.


Téma historicky prvního dílu Snow Focus Podcastu je mistrovství světa alpských lyžařů, které právě začíná v italské Cortině. Moderátor Tomáš Budka v něm přivítal trenéra Ester Ledecké Tomáše Banka, českou slalomářskou jedničku Martinu Dubovskou a bývalého závodníka a dnes experta ČT Borka Zakouřila.

„Podcast je moderní formát, nechceme v tomto směru zůstat pozadu. Jsme velmi rádi, že se podařilo posunout mediální partnerství s Českou televizí zase o kousek dál a vzniká společný projekt, který má ambici zasáhnout širokou veřejnost,“ říká mluvčí svazu Tomáš Haisl. „Těžko jsme si mohli vybrat lepší téma vůbec prvního dílu Snow Fukus Podcastu, než je mistrovství světa alpských lyžařů. Posluchačům ale budeme pravidelně nabízet zajímavá a uvolněná povídání napříč všemi lyžařskými a snowboardovými disciplínami,“ dodává.

Hosty z řad reprezentantů, trenérů a expertů bude u mikrofonu pravidelně hostit komentátor a reportér České televize Tomáš Budka. „Formát podcastu je atraktivní, protože umožňuje jít do hloubky. Při klasickém komentování třeba alpských disciplín nemáte tolik času na analýzu jednotlivých situací a problémů, protože se musíte soustředit na jízdu samotnou. Podcast tenhle prostor nabízí,“ říká.

Úvodní epizodu si můžete už teď pustit na všech podcastových kanálech ČT Sport nebo přímo níže pod článkem.

Co se v prvním dílu Snow Fokus Podcastu mimo jiné dozvíte:

- Co lze očekávat od MS alpských lyžařů v Cortině?
- Kolik závodů pojede Ester Ledecká?
- Jaké jsou na šampionátu cíle jejího týmu?
- Jaké ambice má Martina Dubovská ve slalomu?
- Co hosté podcastu očekávají na MS od českých mužů?
- Jaká bezpečnostní opatření v této sezoně provází reprezentanty na závodech?Pomoc Ukrajině