Startuje předprodej knihy Po stopách lyží a snowboardů, 120 let Svazu lyžařů

Startuje předprodej knihy Po stopách lyží a snowboardů, 120 let Svazu lyžařů

4 min 1 s

V úterý 12. prosince odstartoval předprodej knihy Po stopách lyží a snowboardů, 120 let Svazu lyžařů. Obsáhlou publikaci sportovního historika a publicisty Františka Koláře k letošnímu jubileu nejstaršího lyžařského svazu na světě je možné si přednostně objednat na oficiálním fanshopu Czech Ski and Snowboard.


Kniha vyjde z tiskárny ve středu 20. prosince a všem, kteří si jí do té doby objednají v předprodeji na svazovém fanshopu, bude ještě téhož dne odeslána expresní dopravou České pošty. Jedná se o logisticky nejrychlejší možný způsob doručení, díky kterému by kniha měla adresátovi přijít jako „last minute“ vánoční dárek.

Po předchozím objednání knihy na fanshopu je možný také osobní odběr v sídle Svazu lyžařů ČR (Cukrovarnická 483/42 162 00 Praha 6) a to ve čtvrtek 21. 12. v čase 9:00 - 18:00 a v pátek 22. 12. v čase 9:00 - 12:00. V případě, že si chcete vyzvednout knihu v sídle svazu, uveďte do poznámky k objednávce „Osobní odběr“. Při převzetí vám bude vrácena částka za dopravu. 

Kniha vychází ke 120. výročí založení Svazu lyžařů, první ústřední lyžařské organizace na světě. Sleduje, jak se na konci 19. století dostaly lyže do českých zemí, jak se z lyžování stávalo nejen odvětví sportu, ale i prostředek praktického užití či zábavy jejich obyvatel. Nesoustřeďuje se pouze na národnostně české lyžaře, ale i na výkony lyžařů německých a na jejich vzájemné vztahy.

Vedle organizačního zajištění se věnuje úspěchům československých a po roce 1992 českých závodníků v kontextu nejvýznamnějších mezinárodních závodů, jakými byly světové šampionáty a zimní olympijské hry. V závěrečných kapitolách sleduje nástup snowboardingu na konci 20. století a rozvíjející se vějíř lyžařských disciplín, zejména akrobatických. Součástí knihy je i vývoj lyžařské výzbroje a výstroje.

Objednat můžete ZDE.Pomoc Ukrajině