Startuje MS juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu. O medaile bude bojovat i 27 Čechů

Startuje MS juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu. O medaile bude bojovat i 27 Čechů

3 min 6 s

V ruském Krasnojarsku začíná mistrovství světa juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu. Od 18. do 27. března se uprostřed Sibiře bude bojovat hned v sedmnácti soutěžích. Českou výpravu přitom tvoří celkem 27 sportovců.


Ve dvanáctičlenné výpravě akrobatických lyžařů tvoří největší část skicrossaři, kterých je v ruském dějišti šampionátu šest ve složení Diana Cholenská, Kateřina Neumanová, Jakub Lomský, Josef Petřek, Matěj Raška a Tadeáš Raška. V jízdě v boulích se představí čtveřice Eliška Coufalová, Klára Gajdečková, Dorota Šimánková a Marek Gajdečka. V disciplínách slopestyle a Big Air budou startovat freeskieři Matěj Švancer a Štěpán Hudeček.

Ještě o tři více je v Krasnojarsku českých snowboardistů. Sedm snowboardcrossařů – Karolínu Dobrou, Annu Halašovou, Sáru Strnadovou, Matěje Liznu, Bruna Tatarka, Vojtěcha Trojana a Matyáše Turinského – a shodný počet alpských snowboardistů – Zuzanu Maděrovou, Kláru Skřipskou, Kláru Šonkovou, Janu Zvířecí, Benjamina Biegela, Šimona Cholevu a Adama Krupu – doplní ve freestylových disciplínách Jakub Hroneš.

Mistrovství světa juniorů prvními závody začíná už ve čtvrtek. Na programu snowboardistů je kvalifikace slopestylu i s Jakubem Hronešem na startu. Lyžaři zahájí šampionát akrobatickými skoky a kvalifikací U-rampy, ani jedné z těchto disciplín se čeští reprezentanti nezúčastní. V jedenácti dnech se bude v Krasnojarsku bojovat v sedmnácti soutěžích celkem o třicet sad medailí.

Kompletní program akrobatických lyžařů zde.

Kompletní program snowboardistů zde.Pomoc Ukrajině