×
Startuje mistrovství světa juniorů. O medaile se na Novém Zélandu popere osmnáct Čechů

Startuje mistrovství světa juniorů. O medaile se na Novém Zélandu popere osmnáct Čechů

23.08.2018

Poslední závody sezony 2017/2018 začínají. Soutěžní ročník uzavře netradičně až na konci léta juniorské mistrovství světa akrobatických lyžařů a snowboardistů. Do medailových bojů, které jsou na Novém Zélandu na programu od 24. srpna do 5. září, zasáhne hned osmnáct českých závodníků.

Nejpočetnější část české výpravy na Novém Zélandu tvoří snowboardcrossaři, kterých na juniorské mistrovství světa odcestovalo celkem deset, z toho šest chlapců a čtyři dívky. Ti se navíc budou moci opřít o rady dvojnásobné olympijské medailistky Evy Samkové, která se stejně jako další členové seniorské reprezentace v dějišti šampionátu připravuje na nadcházející zimní sezonu a svým mladším kolegům bude během jejich závodů pomáhat.

V královské snowboardové disciplíně Ester Ledecké – alpském snowboardingu – budou Českou republiku reprezentovat čtyři naděje Klára Skripská, Dita Žďárská, Adam Počinek a Zbyněk Žák. Freestyle snowboarding, tedy disciplíny slopestyle, Big Air a U-rampa, bude na šampionátu bez české účasti.

Naopak ve freestylových disciplínách na lyžích zastoupení mít budeme. Na Novém Zélandu se ve slopestylu a Big Airu pokusí o cenný kov zabojovat dvojice Štěpán Hudeček a Matěj Švancer. Stejně tak dvě želízka bude mít Česká republika i ve skicrossu, kde budou startovat juniorští reprezentanti Vratislav Kunc s Karlem Lankem.

Do novozélandského střediska Cardrona se na nadcházející dva týdny sjelo téměř tři sta těch nejlepších mladých lyžařů a snowboardistů z celého světa. Program mistrovství světa juniorů začíná v pátek 24. srpna kvalifikací Big Airu a vyvrcholí 5. září paralelním slalomem. Na juniorský šampionát poté plynule naváže první podnik Světového poháru snowboardistů v Big Airu.      

Česká výprava na mistrovství světa juniorů

Snowboardcros:

Dívky: Vendula Burešová, Kateřina Louthanová, Natalie Elinor Mullen, Sára Veselková
Chlapci: Kryštof Choura, Jan Formánek, Daniel Kašpar, Matouš Koudelka, Matěj Lizna, Jakub Žerava

Alpský snowboarding:

Dívky: Klára Skřipská, Dita Žďárská
Chlapci: Adam Počinek, Zbyněk Žák

Skicross:

Vratislav Kunc, Karel Lank

Freestyle lyžování:

Štěpán Hudeček, Matěj Švancer

Program mistrovství světa juniorů

Snowboardové závody ZDE
Lyžařské závody ZDE

Fotogalerie