×
Startuje e-Mistrovství ČR v alpském lyžování! Jak se zapojit a bojovat o titul?

Startuje e-Mistrovství ČR v alpském lyžování! Jak se zapojit a bojovat o titul?

14.04.2020

Boj o titul zahájen! V úterý 14. dubna v 16.00 prvním závodem odstartovalo e-Mistrovství ČR v alpském lyžování. Od této chvíle až do 21. dubna budou reprezentanti, legendy lyžařského sportu a všichni sportovní fanoušci moci soutěžit prostřednictvím mobilní aplikace Ski Legends o prvenství a velké množství cen.

Nestihli jste první závod? Žádný problém! Odedneška mají všichni účastníci celý týden na to, aby v eventech Mistrovství ČR nasbírali co nejvíce bodů. Závodí se celkem ve čtyřech disciplínách – slalomu, obřím slalomu, Super G a sjezdu. Celkový vítěz převezme od Svazu lyžařů ČR reálnou trofej v podobě křišťálového glóbu, která je tradičně předávána republikovým šampionům v alpských disciplínách. Odměněni budou také vítězové jednotlivých disciplín, připraveny jsou ceny v celkové hodnotě přesahující 20 000 korun. Kompletní přehled cen a systém jejich rozdělení naleznete ZDE.

Na virtuální startovní listině figuruje většina reprezentačního týmu alpských lyžařů v čele s Kryštofem Krýzlem, Gabrielou Capovou nebo Kateřinou Pauláthovou, ale i zástupci jiných nejen zimních disciplín jako olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková, nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka nebo další olympijský vítěz – desetibojař Roman Šebrle. A alespoň na dálku může své síly se sportovními profíky změřit také každý lyžařský fanoušek.

Jak se zapojit?

 e-Mistrovství ČR v alpském lyžování se může zúčastnit každý, potřeba je jen zdarma stáhnout hru Ski Legends do mobilních zařízení (podporuje iOS i Android), jednoduše vytvořit profil vašeho závodníka a pustit se na virtuální svah.

Po několikaminutovém tréninku potřebném pro pochopení hry a získání základních herních dovedností dosáhnete na rank 2 a z něj už máte dveře na mistrovství ČR otevřeny dokořán. Pokud už Ski Legends hrajete a máte vyšší rank, nevadí. Rank 2 je pro účast na mistrovství ČR minimum. Jak si v boji o titul vedete, můžete během celého trvání šampionátu průběžně sledovat přímo u nás na webu. Tabulky, které jsou aktualizovány každou hodiny, najdete ZDE.

Během sedmi dnů se pravidelně budou samy nabízet eventy nazvané MISTROVSTVÍ ČR. A právě v těchto eventech budou účastníci za své výkony bodováni v průběžném žebříčku. Soutěží se dohromady v pěti kategoriích. Jedna pro každou ze čtyř disciplín (slalom, obří slalom, Super-G, sjezd) a hlavní kategorií je „Celkový e-mistr ČR v alpském lyžování“, ve které se sčítají body ze všech čtyř disciplín. Kompletní pravidla e-mistrovství ČR naleznete ZDE.

O projektu

Díky spolupráci Svazu lyžařů ČR a vývojářské společnosti PowerPlay Studio vznikl exkluzivní projekt  e-Mistrovství ČR v alpském lyžování, které se koná prostřednictvím mobilní sportovní simulace Ski Legends. Samotní reprezentanti a spolu s nimi i všichni příznivci lyžování tak přeci jen mají příležitost zabojovat o titul v rámci mistrovství ČR, které bylo ve své tradiční formě stejně jako množství dalších sportovních událostí kvůli pandemii koronaviru zrušeno.  

Důležité odkazy

Hra Ski Legends
Průběžně aktualizovaný žebříček
Pravidla soutěže
Souhrn cen