×
Spolupráce SLČR a Audi pokračuje. Novými tvářemi Audi Ski Teamu jsou Ledecká a Portyk

Spolupráce SLČR a Audi pokračuje. Novými tvářemi Audi Ski Teamu jsou Ledecká a Portyk

27.07.2016

Spolupráce Svazu lyžařů ČR a společnosti Audi započatá už v roce 2014 bude pokračovat i v sezoně 2016/2017. Audi Ski Team, který tvoří elitní čeští lyžaři a snowboardisté, posílí před nadcházející zimou dvě nové hvězdy – Ester Ledecká a Tomáš Portyk. Oba už ke svým cestám využívají automobily s logem čtyř kruhů a pohonem všech kol quattro.

Do Audi Ski Teamu i v lyžařské sezoně 2016/17 nadále patří Šárka Strachová (alpské lyžování), Tereza Kmochová (alpské lyžování), Andrea Zemanová (skicross) a Roman Koudelka (skoky na lyžích). K nim pro letošek přibyla dvě nová jména – mistryně světa a držitelka malého i velkého křišťálového glóbu Ester Ledecká (alpské lyžování, snowboard) a úřadující juniorský mistr světa Tomáš Portyk (severská kombinace). Tvářemi Audi Ski Teamu zůstávají i nadále legendy českého lyžování Ondřej Bank a Tomáš Kraus. Osm špičkových českých lyžařů bude v nové sezoně spoléhat na vozy Audi s pohonem všech kol quattro.

„Mám velkou radost, že prostřednictvím Audi Ski Teamu pokračujeme v prohlubování spolupráce s českými lyžaři, kteří mají tak početné zastoupení mezi světovou špičkou v mnoha lyžařských disciplínách. Za značku Audi jim přeji úspěšný vstup do nové sezony a věřím, že je naše vozy s pohonem všech kol quattro dovezou k novým mezníkům v jejich sportovních kariérách,“ říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Audi je oficiálním partnerem Svazu lyžařů České republiky (SLČR) od začátku prosince 2014 a Audi Ski Team je dalším krokem v této úspěšné spolupráci. „Spolupráce s Audi si velice vážíme, je to další krok k příslušnosti ke světové lyžařské elitě, neboť právě Audi podporuje ty největší lyžařské velmoci včetně Mezinárodní lyžařské federace FIS. Pro nás je ctí být v takové společnosti. Spolupráce svazu lyžařů s Audi funguje na výbornou a jsem velice rád, že v ní budeme pokračovat i v další sezóně. Naši sportovci si na svých cestách nemohou přát lepšího společníka a celý lyžařský svaz si zase nemůže přát důstojnějšího partnera,“ říká Lukáš Sobotka, prezident Svazu lyžařů České republiky.

Česká republika je 17. zemí, v níž Audi oficiálně podporuje národní lyžařskou asociaci. Audi dlouhodobě podporuje lyžování i v celosvětovém měřítku, o čemž svědčí například prodloužení partnerství Audi s Mezinárodní lyžařskou federací FIS až do roku 2018.

Fotogalerie