Společně na cestě za úspěchy! Novými hlavními partnery Svazu lyžařů ČR jsou Audi a AutoPalace

Společně na cestě za úspěchy! Novými hlavními partnery Svazu lyžařů ČR jsou Audi a AutoPalace

8 min 33 s

Do zimní sezony 2022/2023 půjde Svaz lyžařů ČR se dvěma novými hlavními partnery. Mobilitu reprezentantů a realizačních týmů zajistí společnosti Audi a AutoPalace Group. Ty poskytnou novou flotilu složenou z osobních i užitkových vozů.


Svaz lyžařů ČR oznámil spojení s Audi a AutoPalace Group v rámci úterní předsezónní tiskové konference v karlínské Hauch Gallery. „Toto partnerství je pro nás klíčové a velmi si ho vážíme. Naši sportovci i jejich realizační týmy tráví přejezdy na místa závodů a tréninků velké množství času, v autě musí absolvovat tisíce kilometrů. Využívají různé typy vozů, osobní i užitkové, zásadní je přitom komfort, bezpečnost a spolehlivost. Přesně to nám partnerství s Audi a AutoPalace přináší. Navíc Audi dlouhodobě k lyžování patří. Je partnerem alpských disciplín v rámci Mezinárodní lyžařské federace i řady zahraničních svazů a sportovců. Je skvělé, že po nějaké době to bude teď opět stoprocentně platit také pro české lyžování a snowboarding,“ uvedl prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček. 

Na tiskové konferenci byli přirozeně přítomni také čelní představitelé obou partnerů svazu. „Počínající spolupráce se Svazem lyžařů ČR je pro AutoPalace Group další formou podpory sportu a já jsem za to nesmírně rád. Lyžování patří k velmi oblíbeným sportovním aktivitám veřejnosti, což dnes můžeme hodnotit i z pozice aktivního partnera skiareálu Monínec. Vnímáme však velký zájem lidí také o lyžování jako profesionální sport, jehož popularitu představují mnohé nedávné úspěchy českých lyžařů v různých disciplínách, a to i na světové scéně. Jako významná automobilová skupina na trhu jsme se proto rozhodli pro spolupráci se Svazem lyžařů ČR formou poskytnutí dvaceti vozů značky Audi, která patří do našeho širokého portfolia nabízených značek na trhu v ČR a SR. Celosvětové je Audi s lyžováním velmi úzce propojeno a já jsem velmi potěšen, že se k tomuto silnému spojení přidává také značka AutoPalace. Pevně věřím, že skrze toto významné partnerství budeme schopni brzo oslovit i v komunitě lyžařů případné nové zákazníky hledající komplexní řešení své mobility,“ řekl František Švec, generální ředitel dealerské skupiny AutoPalace Group.   

         

„Velmi mě těší, že si Svaz lyžařů ČR, ve spolupráci s naším obchodním partnerem AutoPalace Group, vybral značku Audi. Zima a sníh jsou přirozeně spojeny s lyžováním, stejně jako Audi a pohon všech kol quattro. Audi je se zimními sporty spojeno jak na globální, tak i lokální úrovni. Spolupráce se Svazem lyžařů ČR přirozeně navazuje na naše stávající aktivity „home of quattro" ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a tamním hotelem Savoy. Čeští lyžaři ukázali, že s houževnatostí dokáží prorazit mezi nejlepší i na mezinárodní scéně a věřím, že nové vozy Audi ji pomohou k dalším úspěchům," uvedl Marcel Archleb, vedoucí divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Ještě před oficiální tiskovou konferencí proběhlo v úterý ráno v Auto Palace v Tuchoměřicích předávání vozů. Jako jedni z prvních si své nové parťáky na cesty vyzvedla česká slalomářská jednička Martina Dubovská nebo skokanská stálice Roman Koudelka. 

„Pro mě je poslední roky hodně důležitá bezpečnost. A vím, že když si sednu do tohoto auta, tak se cítím velmi bezpečně, což je pro mě teď základ. Jsem za spolupráci velmi ráda a už se nemůžu dočkat, až společně vyjedeme na první závody,” hodnotí nadšeně svůj nový vůz třináctá slalomářka olympijských her v Pekingu. 

„Já už znám Audi z minulé spolupráce a bezpečnost a spolehlivost je pro mě také číslo jedna. V autě se člověk cítí hodně bezpečně a v horách vyjedete prakticky cokoliv. Musím ale přiznat, že dřív jsem na těchto autech obdivoval jiné vlastnosti. S rodinou se ovšem člověku trochu změní priority a stal se ze mě dost vyklidněný řidič. Nezávodím a cestu si většinou užívám,” potvrdil slova Dubovské i Koudelka a dodal: „Na spolupráci jako takovou se moc těším. To auto, kterým dnes odjedu, je pro mě tak trochu splněný sen.”Pomoc Ukrajině