×
Soustředění v Bikeparku Polevsko. Traily, posilovna a zázemí uprostřed Lužických hor

Soustředění v Bikeparku Polevsko. Traily, posilovna a zázemí uprostřed Lužických hor

28.06.2019

Uprostřed panenské přírody Lužických hor můžete narazit na unikátní areál, kde na jednom místě naleznete vybudované zázemí pro silový, rychlostní, koordinační, vytrvalostní trénink a zároveň ideální podmínky pro rozvoj všestranných pohybových aktivit. Bikepark Polevsko nabízí ideální prostředí pro letní soustředění lyžařských oddílů, na společný kemp tam vyrazí i skicrossová reprezentace.

Bikepark Polevsko nabízí 6 trailů různých obtížností o celkové délce čtyř kilometrů na svazích lyžařského areálu a BADASS pumplinu, tedy dvě stě metrů dlouhou platformu s dvoumetrovými lavicemi a klopenkami, které při jízdě na kole věrně simulují zimní ride po skicrossových a sjezdových tratích. Kromě jízdy na horský kolech nabízí návštěvníkům i přírodní posilovnu, trampolínu a zázemí kempu s bazénem, sprchami a občerstvením.

„Zázemí bikeparku a sjezdovky byly budovány tak, aby ho bylo možno využívat pro kvalitní přípravu členů našeho oddílu sjezdového a akrobatického lyžování SK Polevsko z.s., kde pro vytrvalostní část letní přípravy využíváme nádherných lesních cest v okolí areálu, které nabízí velmi rozmanitý a členitý terén k tréninku běhu a jízdy na horských kolech,“ říká Petr Správka z areálu Polevsko. „Jízda po trailech vylepšuje návyky při volbě stopy, zdokonaluje koordinační a stabilizační schopnosti lyžaře, pumpování po nerovnostech. Skoky a klopenky pak pomáhají nejen vylepšovat koordinaci pohybů, ale také zvládat souboje s vlastním strachem a gravitací na trati. Pro rozvoj všestranné pohybové dovednosti a koordinace jsme vybudovali přírodní tělocvičnu se slacklinami a dále pak jsme pořídili profi trampolínu 4x5 m na trénink nejen obratnosti ale i stability sjezdaře,“ popisuje.

První stezky se začaly budovat na jaře loňského roku, postupně přibývaly další a budovalo se i ostatní zázemí areálu. V něm nyní rozmanitých možností v rámci letní přípravy hojně využívá především místní lyžařský oddíl. „Trénujeme čtyřikrát týdně, dva tréninky se zpravidla odehrávají v přírodní tělocvičně a na trampolíně, další dva jsou potom zaměřeny na MTB a ENDURO po trailech bikeparku,“ říká Petr. Poté, co se mu osvědčil areál pro přípravu místních mladých závodníků, rozhodl se bikepark s veškerým zázemím nabídnout k letním soustředěním i ostatním oddílům a reprezentačním výběrům jednotlivých lyžařských i snowboardových disciplín.

První zájemci na sebe nenechali dlouho čekat, hned na jaře si na základě osobní prohlídky vybrala polevský areál jako dějiště jednoho ze svých letních kempů česká skicrossová reprezentace. Ta se do bikeparku vydá v polovině února. „Přijel se do areálu podívat manažer týmu Aleš Cholenský, zřejmě se mu u nás líbilo a ihned jsme se domluvili,“ popisuje Petr. V budoucnu by mohl být areál navíc využíván k celoroční přípravě a skicrossaři, snowboardcrossaři i zástupci jiných disciplín by se mohli do Polevska vracet pravidelně v létě i v zimě. „Tato varianta se rozhodně nabízí a my jsme na ni připraveni. Už v současné době nabízíme v zimní sezoně jednu skicrossovou trať a aktuálně zvažujeme vybudování větší platformy pro skicross a snowboardcross na třetí sjezdovce,“ uvádí.

Předpokládá, že oddíly budou moci areálu v Polevsku využívat v rámci předsezónní přípravy až do konce října. Některé termíny k letním soustředěním jsou stále ještě volné, speciální nabídku pro oddíly naleznete zde, více informací o celém areálu zde.

Fotogalerie