×
Snowboarding, snowpark a pumptrack v rámci Olympijského festivalu

Snowboarding, snowpark a pumptrack v rámci Olympijského festivalu

08.02.2018

Olympijský festival 2018 u příležitosti XXIII. zimních olympijských her v Pchjongčchangu bude probíhat v Brně a Ostravě od 9. do 25. února. Návštěvníci se mohou těšit na více než 30 sportů, 17 dní aktivního sportování i fandění českým reprezentantům prostřednictvím přímých přenosů z dějiště her.

U pavilonu Z na Výstavišti Brno a na parkovišti u OSTRAVAR ARÉNY vyroste Coca-cola snowpark a Visa pumptrack, kde budou probíhat snowboardové školy pro děti, lekce výuky pro veřejnost i soutěže. Pumptrackovou dráhu mohou využít také skateboardisti a longboardisti.

Snowboardová škola pro děti bude v obou areálech probíhat ve všední dny vždy od 9 hodin, od 14:00 bude patřit prostor veřejnosti. Návštěvníci se mohou účastnit několika závodů (Burton Riglet Contest, Gravity Public Contest, Gravity Ollie Contest a Snowboard Zezula Public Contest) a změřit síly s ostatními snowboardisty. Registrace na závody budou probíhat přímo na místě.

Součástí snowparku bude také dětský Burton park, víkendová show s DJ‘s, exhibice Pro Riders či ukázka lyžování s monoski. Zájemci se mohou zúčastnit klání dvojic či týmů, využít výuku i volné zkušební jízdy.  Program snowboardingu zasáhne také do lyžařských středisek – Bílé, Mostů u Jablunkova, Karlova a Kopřivné pod Pradědem. Ve střediscích bude program situován do víkendů a i zde se mohou návštěvníci zúčastnit několika závodů – především v obřím slalomu či snowboardcrossu.

Sportoviště v Brně vyrostou v pavilonu Z na Výstavišti Brno a v jeho okolí. V Ostravě bude centrem olympijského dění OSTRAVAR ARÉNA a její okolí. Na Masarykově náměstí vyroste „Korejská vesnička“ a program Olympijského festivalu se přenese také do čtyř horských středisek: Bílé, Mostů u Jablunkova, Karlova pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem.

Slavnostní zahájení je v obou areálech naplánováno na pátek 9. února, 11.00 hodin.
Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm mají vstup zdarma.
V Brně i Ostravě probíhají finální přípravy Olympijských festivalů – ladí se detaily sportovního programu, probíhá nábor dobrovolníků prostřednictvím oficiálních webových stránek www.olympijskyfestival.cz.