Snow Fokus Podcast #3: Jak experti hodnotí sezonu Ledecké? A kam až to může dotáhnout Dubovská?

Snow Fokus Podcast #3: Jak experti hodnotí sezonu Ledecké? A kam až to může dotáhnout Dubovská?

5 min 27 s

Sezona alpských lyžařů 2020/2021 je minulostí. Jaká byla? Právě skončený ročník Světového poháru, mistrovství světa a další vrcholné závody hodnotí bývalá reprezentantka Klára Křížová, legendární závodník a dnes technický delegát FIS Bohumír Zeman a předseda alpských disciplín Ladislav Forejtek v novém díle Snow Fokus Podcastu, jenž vzniká ve spolupráci České televize a Svazu lyžařů ČR.


Ester Ledecká v sezoně nastoupila do 12 závodů Světového poháru, v nichž posbírala celkem 453 bodů. Vyhrála super-G ve Val d'Isere, na stupně vítězek vystoupala i v Crans Montaně, kde brala stříbro ve sjezdu. Celkově se hned osmkrát ve Světovém poháru probojovala do TOP 10 a na mistrovství světa v Cortině vybojovala dvě hořkosladká čtvrtá místa.

„Pro Ester to byla skvělá sezona. Považuji za velký úspěch, že se dokáže držet v té nejužší špičce a neustále se zlepšovat,“ hodnotí předseda alpských lyžařů Ladislav Forejtek. „Ester znovu jezdila bezvadně, je tam znát zase posun od minulé sezony, byť bodů neposbírala tolik jako loni. Pořád se zlepšuje,“ říká Bohumír Zeman. „Z mého pohledu je sebejistější a čím dále více si věří. Navíc už zná dobře i všechny tratě Světového poháru, nikde už není nováčkem,“ přidává svůj postřeh Klára Křížová.  

Obrovský výkonnostní i výsledkový progres zaznamenala v uplynulé sezoně Martina Dubovská. Česká slalomářská jednička si na podniku SP v Jasné dojela pro kariérní maximum v podobě osmého místa, ve všech slalomech sezony dokázala bodovat, premiérově dostala pozvánku na finále Světového poháru a v celkovém hodnocení disciplíny obsadila parádní desátou příčku.

„Martina prokázala, že je obrovsky psychicky silná. V i té nejtěžší situaci zvládla závodění na špičkové světové úrovni. Má stabilní výkony a díky své vytrvalosti to dotáhla až mezi deset nejlepších slalomářek současnosti,“ říká Zeman. „Minulou sezonu měla jeden skvělý výsledek v úvodu a pak šla ta výkonost dolů, v té aktuální si držela stabilní formu po celou zimu. Je to velký úspěch, vynikající výsledky, celý její tým funguje skvěle,“ dodává Forejtek.

Kompletní třetí díl si můžete pustit na všech podcastových kanálech ČT Sport nebo přímo níže pod článkem.

Co se ve třetí epizodě Snow Fokus Podcastu mimo jiné dozvíte:

- Jak vidí kontroverze provázející konec sezony technický delegát FIS Bohumír Zeman?
- Měla by se podle expertů Ester Ledecká soustředit pouze na lyžování?
- Co chybí Martině Dubovské k medailím?
- Jak hosté podcastu hodnotí sezonu českých mužů?
- Jaký je aktuálně další program alpských lyžařů?Pomoc Ukrajině