SLČR bude mít zástupce ve vedení ČUS. Valná hromada zvolila Miroslava Schimmera do výkonného výboru

SLČR bude mít zástupce ve vedení ČUS. Valná hromada zvolila Miroslava Schimmera do výkonného výboru

4 min 3 s

II. viceprezident Svazu lyžařů České republiky Miroslav Schimmer se bude z pozice člena výkonného výboru podílet na chodu a řízení České unie sportu. Rozhodli o tom zástupci sportovních svazů a klubů na středeční valné hromadě v Nymburce.


II. viceprezident Svazu lyžařů České republiky Miroslav Schimmer se bude z pozice člena výkonného výboru podílet na chodu a řízení České unie sportu. Rozhodli o tom zástupci sportovních svazů a klubů na středeční valné hromadě v Nymburce.

 

„Rád bych poděkoval za důvěru prostředí Svazu lyžařů ČR, jehož jsem kandidátem, a za podporu delegátů České unie sportu, kteří mě do výkonného výboru zvolili. Podílet se na směřování největší střešní a servisní sportovní organizace je pro mne velkou výzvou,“ uvedl Miroslav Schimmer. „Věřím, že se nám společně podaří posilovat postavení sportu v českém prostředí. Osobně mě velmi těší, že na valné hromadě rezonovalo téma sportování dětí a mládeže. To je oblast, na kterou z mého pohledu musíme upřít v příštím období největší pozornost,“ dodal.  

 

Společně se Schimmerem byli do výkonného výboru ČUS nově zvoleni také Jakub Tesárek z Českého svazu plaveckých sportů a volejbalista Marek Pakosta, který se stal zároveň místopředsedou. Stávajícími členy výkonného výboru ČUS, kteří své pozice obhájili, jsou předseda Fotbalové asociace ČR Petr Fousek, předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník, předseda České asociace amerického fotbalu Filip Hobza, předseda České baseballové unie Petr Dittrich a Jana Havrdová z České komory fitness.

 

V čele ČUS zůstává předseda Miroslav Jansta, kterého 79 delegátů za sportovní kluby a tělovýchovné jednoty a 59 delegátů za národní sportovní svazy zvolilo naprosto jednohlasně. „Je to silný mandát, což je výsledek naší dlouhodobé práce. Moc si toho vážím. Výkonný výbor ČUS se zdravě obměnil. Očekávám, že ČUS dostane nový náboj a energii,“ uvedl Miroslav Jansta.

 

Foto: Ladislav Adámek/ČUSPomoc Ukrajině