Skvělá zpráva pro Samkovou a spol. Snowboardcrossaři a skicrossaři o MS nepřijdou

Skvělá zpráva pro Samkovou a spol. Snowboardcrossaři a skicrossaři o MS nepřijdou

2 min 57 s

Poté, co se na konci loňského roku vzdala pořadatelství světového šampionátu Čína, dlouho nebylo jasné, zda bude mít Eva Samková možnost obhajovat zlatou medaili z roku 2019. Mistrovství světa ve snowboardcrossu a skicrossu převzalo švédské středisko Idre Fjäll, kde se bude závodit od 11. do 13. února.


Příliš sportovní radosti si snowboardcrossaři v čele s Evou Samkovou v této zimě užít nemohli. Stále čekají na první závod sezony, odpadal jim jeden podnik Světového poháru za druhým a na začátku prosince také mistrovství světa, které měla hostit čínská prefektura Čang-ťia-kchou. Teď ale ze sídla Mezinárodní lyžařské federace FIS přišla skvělá zpráva – pro světový šampionát snowboardcrossařů a skicrossařů se podařilo najít nové dějiště.

Stane se jím švédské středisko Idre Fjäll, které bude šampionát hostit 11. až 13. února. První den se podle předběžného programu pojede individuální závod ve snowboardcrossu, druhý den týmový závod snowboardcrossařů a v závěrečný den mistrovství světa přijdou na řadu skicrossaři.

Právě skicrossaři si budou moct trať v dějišti šampionátu důkladně vyzkoušet už v tomto týdnu, od středy mají totiž na programu třetí podnik Světového poháru této sezony právě ve švédském středisku. Snowboardcrossaři by si měli odbýt první start aktuálního ročníku v pátek v italské Chiese.   

Foto: FISPomoc Ukrajině