Ski Bílá má sen, v areálu chtějí vytvořit stezku Dřevjanku pro trénink závodníků i dětí

Ski Bílá má sen, v areálu chtějí vytvořit stezku Dřevjanku pro trénink závodníků i dětí

3 min 56 s

Představte si, že na vrcholu hory Zbojník si budete moct vyzkoušet proběhnout suchý slalom, zdolat skalní boulder, posílit stehna na balanční desce ve sjezdovém postoji nebo rozhýbat lana jako správný crossfiťák. V areálu Ski Bílá plánují novou tréninkovou stezku Dřevjanka pro sportovce, malé děti i širokou veřejnost.


„S lyžováním a tréninkem jsme to měli letos hodně náročné. Proto jsme s naší trenérkou Světlanou Kořistkovou vymysleli, že se budeme soustředit maximálně na letní přípravu a že vytvoříme unikátní tréninkovou stezku, která by sloužila našim závodníkům i všem dětem,“ říká Eva Stejskalová z areálu Ski Bílá. „Chceme spojit tradici kraje, který po mnoho let živila těžba dřeva, a lyžařského oddílu Ski Bílá, jenž vychovává závodníky už 60 let. Rozhodně si nepředstavujte klasické workoutové hřiště ani dětské dřevěné prolízačky. Tohle bude jiné,“ dodává.

V areálu se inspirovali u rakouských sousedů a vymysleli tréninkovou stezku, která bude přímo na vrcholku hor. Překážky jsou orientované na rozvoj balanční stability a kondice, která se dětem bude po dlouhém lockdownu hodit. Stezka by měla měřit 300 metrů a obsahovat celkem dvacet různorodých překážek.

„Současná situace nás inspirovala k vytvoření tréninků venku, kde děti mohly trénovat jako první. Návrat k přírodě a sportu je pro fyzické, a hlavně psychické zdraví dětí moc důležité. Oddíl na Bílé vychovává malé závodníky už několik desítek let. Proto, jestli něco umíme, tak trénovat a vymýšlet tréninkové plány, které budou u dětí rozvíjet pohybové dovednosti,“ říká Stejskalová.

Na kompletní financování realizace projektu ale Ski Bílá sama nedosáhne, a žádá proto o pomoc veřejnost. Podpořit výstavbu tréninkové stezky Dřevjanka můžete zde.Pomoc Ukrajině