×
Samková, skokani i sdruženáři si v Benátkách nad Jizerou zahrají charitativní florbal

Samková, skokani i sdruženáři si v Benátkách nad Jizerou zahrají charitativní florbal

31.05.2018

Hvězdné obsazení bude mít dvanáctý ročník charitativního florbalového turnaje v Benátkách nad Jizerou. Do pátečního programu, ten začne v 17 hodin, totiž zasáhnou dvě hvězdy světového formátu. Totiž bronzové medailistky z olympijských her v Koreji snowboardistka Eva Samková a rychlobruslařka Karolína Erbanová. V Benátkách nad Jizerou si při charitativním turnaji zahrají společně florbal.

„Obě medailistky z olympiády jsou kamarádky. Florbal společně dokonce hrávaly v jednom týmu na gymnáziu,“ říká organizátor již dvanáctého ročníku charitativního florbalu Pavel Petr. Letošní ročník pomůže sedmiletému Filipu Sršňovi. Malý chlapec bojuje s následky dětské mozkové obrny.

Samková s Erbanovou nebudou jediné hvězdy prvního dne turnaje. Do bojů na palubovce zasáhnou třeba šestinásobný paralympijský vítěz v cyklistice Jiří Ježek, automobilový jezdec Jan Kopecký, hokejisté Sparty, vítěz Gagarinova poháru Jiří Sekáč či volejbalisté liberecké Dukly Jakub Veselý a Patrik Indra. Lyžařské disciplíny budou reprezentovat skokani na lyžích Čestmír Kožíšek, František Holík a Antonín Hájek, ze sdruženářů se představí třeba mladíci Jan Vytrval a David Zemek.

V sobotu (to se bude hrát od 14 hodin) se představí například výběr České televize, hokejisté Liberce a Sparty. Dvoudenní program pak doplní tradiční dražba sportovních relikvií. „Určitě bych zmínil pohár za vítězství na Barum rally v roce 2016 věnovaný Janem Kopeckým, dres AS Řím podepsaný Edinem Džekem nebo Interu Milán od Milana Škriniara,“ zmínil některé skvosty Pavel Petr. Zájem také bude jistě o dres kladenských Rytířů s podpisem Jaromíra Jágra, liberecký Petra Nedvěda a další včetně St. Louis z NHL od Dmitrije Jaškina, Columbusu od Lukáše Sedláka nebo Kazaně od Jiřího Sekáče. Do dražby se mohou zapojit nejen účastníci turnaje, ale i návštěvníci benátecké sportovní haly. Vstup je zdarma.