×
Samková a Ledecká mezi elitou. Obě jsou v TOP 10 Sportovce roku

Samková a Ledecká mezi elitou. Obě jsou v TOP 10 Sportovce roku

29.11.2019

Ve finálové desítce ankety Sportovec roku jsou hned dvě zástupkyně zimních sportů. Členové Klubu sportovních novinářů do ní vybrali Evu Samkovou a Ester Ledeckou, která obhajuje vítězství z minulého roku. O novém celkovém vítězi bude rozhodnuto 20. prosince.

Snowboarding je vedle tenisu jediným sportem, který má v nejlepší desítce dvojí zastoupení. Eva Samková minulou sezonu poprvé v kariéře ovládla mistrovství světa ve snowboardcrossu a po triumfu v Králi bílé stopy by si tak mohla připsat druhé letošní vítězství v prestižních sportovních anketách. Ester Ledecká zase ve Sportovci roku vítězství obhajuje, v uplynulé sezoně získala Křišťálový glóbus v alpském snowboardingu a dobře si vedla také mezi elitou alpských lyžařek.

Společnost Samkové a Ledecké ve finální desítce dělají další velká jména, judista Lukáš Krpálek, sportovní lezec Adam Ondra, tenistky Karolína Plíšková a Barbora Strýcová, hokejista David Pastrňák, vodní slalomář Jiří Prskavec, rychlobruslařka Martina Sáblíková a basketbalista Tomáš Satoranský.

Slavnostní vyhlášení 61. ročníku ankety Sportovec roku se uskuteční 20. prosince.