Roman Kumpošt po čtrnácti letech končí v předsednictvu FIS a stává se jeho čestným členem

Roman Kumpošt po čtrnácti letech končí v předsednictvu FIS a stává se jeho čestným členem

3 min 22 s

Předseda Rady Svazu lyžařů České republiky Roman Kumpošt v nadcházejícím období nebude figurovat v předsednictvu Mezinárodní lyžařské a snowboardové federace. Na kongresu FIS v islandském Reykjavíku o tom rozhodla volba delegátů.


Bývalý reprezentant v severské kombinaci, současný předseda Rady Svazu lyžařů ČR a místopředseda Českého olympijského výboru působil v různých odborných komisích FIS od roku 1990, tedy 34 let, z toho v předsednictvu, které je nejvyšším orgánem Mezinárodní lyžařské a snowboardové federace, dlouhých čtrnáct let. Poslední tři roky byl navíc viceprezidentem FIS. Kongres FIS ho na návrh prezidenta FIS Johana Eliasche okamžitě jmenoval čestným členem předsednictva FIS.

 

„Roman zaslouží obrovské uznání a ještě větší poděkování. Pro Svaz lyžařů ČR odvedl na mezinárodním poli velkou spoustu práce. Za ta léta ve vedení FIS se stal jednou z nejuznávanějších a nejrespektovanějších osobností současného světového lyžování a snowboardingu. Nadále bude jednou z klíčových osobností ve struktuře Svazu lyžařů ČR i na mezinárodním sportovním poli,“ uvedl prezident SLČR David Trávníček. 

 

Osmnáctičlenné předsednictvo FIS se na základě hlasování delegátů jednotlivých členských svazů na kongresu v Reykjavíku rapidně obměnilo. Svůj post obhájilo osm stávajících členů, deset členů bylo zvoleno nově.

 

Kromě nového předsednictva se na kongresu FIS rozhodlo také o přijetí freeridu jako regulérní disciplíny spadající pod Mezinárodní lyžařskou a snowboardovou federaci. Přijaty byly také dva nové členské národní svazy reprezentující asijský Katar a africkou republiku Guinea-Bissau.Pomoc Ukrajině