Roman Kumpošt byl zvolen viceprezidentem Mezinárodní lyžařské federace

Roman Kumpošt byl zvolen viceprezidentem Mezinárodní lyžařské federace

2 min 53 s

Novým viceprezidentem Mezinárodní lyžařské federace FIS je český funkcionář Roman Kumpošt. Na začátku srpna o tom jednohlasně rozhodlo předsednictvo FIS. Současný předseda dozorčí rady Svazu lyžařů ČR a viceprezident Českého olympijského výboru v pozici nahradí zesnulého slovinského funkcionáře Janeze Kocijančiče.


Bývalý reprezentant v severské kombinaci a pozdější vrcholný lyžařský funkcionář, jenž mimo jiné zastával také pozici prezidenta Svazu lyžařů ČR, působí v Mezinárodní lyžařské federaci od roku 1989, posledních deset let je přitom členem předsednictva FIS. Aktuálně Roman Kumpošt například vede pracovní skupinu, jejímž úkolem je zajištění co možná nejefektivnějšího zavedení zákazu používání fluorovaných vosků do všech lyžařských a snowboardových disciplín, a pracovní skupinu pro koordinaci aktivit klasických disciplín FIS.

Po jednohlasném zvolení předsednictvem Kumpošt ve funkci viceprezidenta nahradil dlouholetého slovinského činovníka Janeze Kocijančiče, který na začátku června zemřel. „Zvolení viceprezidentem Mezinárodní lyžařské federace je pro mne ohromnou poctou, jsem velmi rád, že ve sktrukturách FIS mohu pracovat na takto prestižní pozici. Velkou osobní výzvou je navázat právě na Janeze Kocijančiče, který byl velkou osobností a mým dlouholetým mentorem,“ uvedl Kumpošt.

Mandát viceprezidenta bude Kumpošt vykonávat minimálně do jara 2021, kdy je na programu 52. Kongres Mezinárodní lyžařské federace, na němž bude znovu voleno předsednictvo FIS.    Pomoc Ukrajině