×
Roman Kumpošt byl znovuzvolen do Předsednictva FIS

Roman Kumpošt byl znovuzvolen do Předsednictva FIS

18.05.2018

Svaz lyžařů ČR bude mít i nadále svého zástupce v Předsednictvu FIS. Viceprezident výkonného výboru SLČR Roman Kumpošt byl v pátek znovuzvolen do nejvyššího orgánu Mezinárodní lyžařské federace.

Roman Kumpošt v Předsednictvu Mezinárodní lyžařské federace působí od roku 2010 a v nejvyšším orgánu FIS nebude chybět ani v nadcházejících letech. Kongres FIS, který probíhá v řeckém Costa Navarino, zvolil viceprezidenta Svazu lyžařů ČR také pro nadcházející dvouletý cyklus.

Kongres Mezinárodní lyžařské federace v Costa Navarino rozhodl také o pořadatelích světových šampionátů v letech 2022 a 2023. Za čtyři roky přivítá mistrovství světa v letech na lyžích norský Vikersund. O rok později jsou poté tradičně na programu tři mistrovství. Alpští lyžaři budou o medaile bojovat ve dvou francouzských střediscích – Courchevelu a Méribelu, společný šampionát snowboardistů a akrobatických lyžařů bude poprvé v historii hostit gruzínský Bakurjani a mistrovství světa v klasických disciplínách proběhne ve slovinské Planici.