×
Raška, Hanč i Ořovský. Legendy v nové retro kolekci Czech Ski

Raška, Hanč i Ořovský. Legendy v nové retro kolekci Czech Ski

22.10.2018

Letošní rok je plný významných jubileí. Nepřipomínáme si jen sté výročí vzniku samostatné republiky, ale také založení Svazu lyžařů ČR, od kterého uplyne už 115 let! V rámci oslav jsme pro vás ve fanshopu připravili zbrusu novou fanouškovskou kolekci plnou těch největších osobností českého lyžování.

Svaz lyžařů ČR se může pyšnit titulem nejstaršího národního lyžařského svazu na světě. V době, kdy byly české země ještě součástí Rakousko-Uherského císařství, konkrétně 21. listopadu roku 1903, se tři lyžařské oddíly rozhodly, že založí organizaci, která by zastřešovala lyžování na celém našem území. Položily tak základní kámen svazu, jenž funguje už 115 let. Svazu, který se v dnešní době může opřít o velkou tradici a bohatou historii zlatou nití protkanou mnoha úspěchy na těch nejvýznamnějších sportovních akcích světa.

Právě k tradici a počátkům Svazu lyžařů ČR jsme se vrátili při přípravě nového fanouškovského oblečení. Retro kolekce oficiálního svazového fanshopu je věnována osobnostem, které se výrazným způsobem zapsaly do historie českého lyžování. Najdete v ní například jednoho ze zakladatelů svazu a známého propagátora lyžování Josefa Rösslera-Ořovského, tragicky zesnulého přeborníka v běhu na lyžích Bohumila Hanče nebo skokana Jiřího Rašku, jenž se postaral o vůbec první české zlato ze zimních olympijských her.

„Vycházeli jsme z reálných historických fotografií, které jsme graficky překreslili na trika. Výsledkem jsou zajímavá, možná až komiksová zpracování skvělých českých závodníků z různých historických období,“ říká generální sekretář SLČR Jakub Čeřovský. „Spojení nové retro kolekce právě s výročím založení svazu se přímo nabízí. Do budoucna navíc počítáme s tím, že bychom pravidelně před každou sezonou do kolekce přidávali další a další legendy českého lyžování. Mohla by tak vzniknout pro fanoušky snad atraktivní sběratelská edice,“ dodává.

Retro kolekce s motivy prvních pěti legendárních lyžařů právě vstoupila do prodeje na oficiálním fanshopu Svazu lyžařů ČR zde. Členové svazu navíc můžou při nákupu využít slevy 20%.

 

Fotogalerie