Radek Cikl byl jmenován zmocněncem pro řízení Rady úseku skoku na lyžích SLČR

Radek Cikl byl jmenován zmocněncem pro řízení Rady úseku skoku na lyžích SLČR

4 min 1 s

Výkonný výbor Svazu lyžařů České republiky jmenoval předsedu úseku severské kombinace Radka Cikla na doporučení Dozorčí rady SLČR a se souhlasem Jakuba Jandy dočasným zmocněncem pro řízení Rady úseku skoku na lyžích.


Stávající Rada úseku skoku na lyžích nadále pokračuje v činnosti, a to včetně předsedy Jakuba Jandy, který bude pokračovat ve spolupráci s vedením Svazu lyžařů ČR. Podstatná je například jeho pomoc a součinnost při obnově sportovních zařízení a můstků v Harrachově a Frenštátu pod Radhoštěm.

„Velmi jsme stáli o to, aby Jakub Janda ve svazu i nadále aktivně působil. Pro český skok na lyžích toho vykonal mnoho v roli aktivního sportovce i následně v pozici vrcholného funkcionáře. Díky úspěchům a zkušenostem je velmi respektovanou osobností napříč celým skokanským světem,“ uvedl prezident SLČR David Trávníček. „Jmenování Radka Cikla dočasným řízením úseku skoku na lyžích je vzhledem k řadě společných činností obou úseků například v oblasti výchovy mládeže logickým krokem,“ dodal.

Předseda severské kombinace Radek Cikl bude spoluřídit úsek skoku na lyžích do dubna příštího roku, kdy proběhne řádné zasedání Valné hromady skoku na lyžích. „Mým úkolem je ve složitém období, ve kterém se český skokanský sport nachází, nastavit procesy a spolupráci odborníků pro opětné pozvednutí skoku na lyžích na světovou úroveň. Konkrétně mou osobu si výkonný výbor vybral logicky asi proto, že disciplína severská kombinace je organizačně, místně i metodicky se skokem na lyžích úzce propojena,“ uvedl Radek Cikl.

"Velmi omezené časové možnosti mi bohužel nedovolí se funkci předsedy úseku skoku na lyžích věnovat naplno. Na budoucnosti českého skoku na lyžích mi velmi záleží, hodlám proto být i nadále nápomocen Radkovi a dalším ve vedení úseku a svazu do maximální možné míry, jak mi to jen další povinnosti umožní," doplnil Jakub Janda.Pomoc Ukrajině