Prosincové vydání SNOW: 200 stran lyžařského čtení pro členy SLČR zdarma

Prosincové vydání SNOW: 200 stran lyžařského čtení pro členy SLČR zdarma

4 min 36 s

Třetí vydání magazínu SNOW letošní sezony je právě na stáncích. Téměř 200 stran předvánočního čísla je nabitých zajímavými lyžařskými tématy a rozhovory z domácího prostředí i ze zahraničí. Elektronické předplatné mají tradičně všichni členové Svazu lyžařů ČR k dispozici zdarma.


V AKTUÁLNÍM VYDÁNÍ MAGAZÍNU SNOW MIMO JINÉ NAJDETE:

REPREZENTACE: Víkend Martiny Dubovské. Ohlédnutí za SP v Levi
Pro českou slalomářskou jedničku je Finsko zemí zaslíbenou. Před rokem si tam zajela první svěťákové TOP 10 v kariéře. A při své premiéře v aktuální sezoně na osobní maximum dokázala navázat dalšími skvělými výkony a výsledky. Ve dvou prvních slalomech sezony vybojovala desátou a dvanáctou příčku.   

TALENT: Jan Šimek
Sedmnáctiletý sdruženář je pokračovatelem lyžařského rodu a potvrzuje pravidlo, že sportovní geny se přenáší z generace na generaci. Jana Šimka rodiče začali brát na lyže tak malého, že si své úplné začátky ani nevybavuje. Zato výsledky z minulé sezony si bude pamatovat zřejmě ještě dlouho. Nejvíce si cení 13. místa z juniorského šampionátu. Teď už se ale kouká zase dopředu, jeho snem je reprezentovat Českou republiku na zimních olympijských hrách.  

ROZHOVOR: Roman Kumpošt o zákazu fluorovaných vosků
Předseda dozorčí rady Svazu lyžařů ČR, viceprezident Mezinárodní lyžařské federace FIS a vedoucí speciální skupiny odpovědné za uvedení zákazu fluorovaných vosků do praxe.  

HISTORIE: Štěpán Hevák a František Hák - Mistři všech disciplín
Oba sokolští jezdci z Valteřic, posíleni o Václava Jóna, dokazovali ve dvacátých letech svoji třídu. V běhu rozestavném byli bezkonkurenční, jejich cílové diference na soupeře – to byl nářez, vídaný tak jednou za dvě desítky let. Jestliže tým deklasuje soupeře o téměř sedm minut, znamená to poctivý dvoukilometrový náskok. A to výše uvedení běžci měli.

Na téměř 200 stranách najdete i spoustu dalších témat a rozhovorů ze světa českého i zahraničního lyžování. Členové Svazu lyžařů ČR mají k dispozici elektronické předplatné magazínu SNOW zdarma. Kód k aktivování elektronické verze prosincového vydání najdete ZDE.

Příjemné lyžařské čtení!Pomoc Ukrajině