Proběhla Konference SLČR 2024

Proběhla Konference SLČR 2024

7 min 1 s

V pátek 31. května 2024 proběhlo v prostorách pražského O2 universa řádné zasedání Konference Svazu lyžařů České republiky. Delegáti nejvyššího svazového orgánu vyslovili důvěru stávajícímu prezidentu SLČR Davidu Trávníčkovi a zvolili nové členy výkonného výboru a dalších orgánů.


Jedním z bodů na programu řádné Konference SLČR, která v pátek předcházela tradičnímu vyhlášení ankety o nejlepší lyžaře a snowboardisty uplynulé sezony Král bílé stopy, bylo hlasování o vyslovení důvěry stávajícímu prezidentu SLČR Davidu Trávníčkovi. Valná většina delegátů mu vyjádřila podporu.

„Rád bych poděkoval delegátům Konference za vyslovení důvěry. Poměr hlasování je pro mě jasným signálem toho, že prostředí vnímá, že se české lyžování a snowboarding daří posouvat dopředu. Vážím si vyslovené podpory, která je pro mě zároveň závazkem k tomu pokračovat v nastaveném trendu a nasazeném úsilí. Velká spousta práce je pořád před námi,“ uvedl prezident SLČR David Trávníček.

Ve Výkonném výboru SLČR nadále pokračují I. viceprezident Lukáš Heřmanský, II. viceprezident Miroslav Schimmer, Aleš Vaněk a Roman Dalecký. Ty v nejvyšším statutárním svazovém orgánu po zvolení na páteční Konferenci nově doplní dosavadní místopředsedkyně Rady SLČR Věra Chvátalová, jež nahradí v loňském roce odstoupivšího Filipa Brýdla. Ve Výkonném výboru SLČR bude zastupovat krajské svazy lyžařů.

Chvátalovou naopak v její dosavadní pozici místopředsedkyně Rady SLČR opět na základě zvolení delegáty Konference vystřídal Michal Dvořák.  Zvoleni byli také další noví členové Rady SLČR Martin Štěpánek, Jan Pavlica, Marie Bohůnková a Ladislav Forejtek.

Jako hosté na Konferenci SLČR mimo jiné vystoupili předseda České unie sportu Miroslav Jansta, starosta Harrachova Tomáš Vašíček nebo Zbyněk Sýkora, předseda České paralympijského výboru, jehož členem se po schválení na Konferenci nově stane i Svaz lyžařů ČR. „Je důležité podporovat sport na všech úrovních, paralympici jsou nedílnou a velmi úspěšnou součástí českého sportu, pravidelně vyhrávají medaile na těch největších akcích. Jsem rád, že součástí Českého paralympijského týmu jsme od této chvíle i my jako Svaz lyžařů ČR,“ řekl Trávníček. 

Na Konferenci byly standardně předneseny zprávy o činnostech jednotlivých odborných sportovních úseků, Výkonného výboru, Rady, specializovaných komisí a dalších svazových orgánů. Delegáti rovněž projednávali aktuální průběh externího auditu ke Světovému poháru alpských lyžařek ve Špindlerově Mlýně 2023, který si Svaz lyžařů ČR z vlastní iniciativy nechává vypracovat.

„Co se týká Světového poháru ve Špindlerově Mlýně, stále probíhá audit jedné z renomovaných společností velké čtyřky, jehož finální výsledky bychom měli mít k dispozici do konce léta. Do té doby nemůžeme obsah a jednotlivé položky auditu veřejně konkrétně komentovat. Obecně se ale už v této chvíli dá říct, že z prvotního zkoumání nevyplývají nesrovnalosti v účetnictví, nebo že by šlo o předraženou akci, o čemž se pár lidí usilovně snažilo veřejnost přesvědčit,“ říká Jan Šindelář, generální sekretář Svazu lyžařů ČR. „Delegáti na Konferenci, což je nejvyšší svazový orgán, byli s dosavadním průběhem auditu seznámeni, aby měli kompletní informace. Také se dá říct, že některé částky, které se objevily v médiích, například ohledně celkových nákladů, neodpovídají realitě.“Pomoc Ukrajině