Prestižní ocenění. Redaktor ČTK Radek Smekal získal FIS Journalist Award

Prestižní ocenění. Redaktor ČTK Radek Smekal získal FIS Journalist Award

6 min 10 s

Česká republika má prvního držitele prestižní FIS Journalist Award. Ocenění za novinářský přínos pro lyžování a snowboarding získal Radek Smekal z České tiskové agentury, kterému cenu ve středu osobně předal prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský. „Jsem velmi překvapen a poctěn. Beru to jako ocenění pro všechny novináře píšící u nás o lyžování a snowboardingu,“ uvedl přední český sportovní novinář.


FIS Journalist Award je Mezinárodní lyžařskou federací udílena od začátku 90. let minulého století jako ocenění za významný novinářský přínos pro lyžování a snowboarding. V seznamu držitelů najdete zástupce předních světových médií, autory specializovaných lyžařských magazínů nebo členy organizačních týmů vrcholných akcí. A nyní tam přibude i výrazná česká stopa.

 

Do této společnosti před aktuální zimní sezonou vstoupil přední český sportovní novinář a redaktor České tiskové agentury Radek Smekal. „Mezinárodní lyžařská federace udílí ocenění FIS Journalist Award na základě nominace jednotlivých národních svazů. Svaz lyžařů ČR Radka nominoval na jaře letošního roku, v průběhu léta poté od FIS přišla potěšující informace o tom, že bude oceněn. Čekali jsme tedy už jen na zaslání originální skleněné trofeje a na vhodnou příležitost k předání,“ uvedl mluvčí svazu Tomáš Haisl.

 

K předání trofeje přímo z rukou prezidenta Svazu lyžařů ČR Lukáše Heřmanského nakonec došlo v úterý 2. prosince v sídle svazu v rámci setkání se zástupci médií. „Děkuji Svazu lyžařů ČR za nominaci a předání ocenění, z kterého jsem velmi překvapen a poctěn. Jestli jsem v Česku opravdu prvním držitelem této ceny, tak to beru jako ocenění pro všechny novináře píšící u nás o lyžování a snowboardingu, především těch z dob dřívějších jako byli Zdeněk Paulů, Vladimír Nečas, Václav Pacina, Pavel Loněk a Václav Cibula,“ řekl Radek Smekal.

 

Ten se v rámci své novinářské praxe dlouhodobě věnuje všem formám a disciplínám lyžování a snowboardingu. Doposud se zúčastnil čtyřech zimních olympijských her, množství světových šampionátů i podniků Světového poháru, pravidelně se účastní také domácích závodů a akcí pořádaných Svazem lyžařů ČR.


„Když jsme na jaře měli možnost nominovat zástupce českých médií na ocenění FIS Journalist Award, jednoznačně jsme se shodli právě na Radkovi. Byl u velké řady historických českých úspěchů a informoval o nich veřejnost přímo z dějiště konání, v lyžařském prostředí se pohybuje dlouhá léta, důvěrně ho zná a dokáže o něm podávat ucelené, ověřené a hodnotné informace ostatním médiím i široké veřejnosti. Velmi si jeho práce vážíme a jsme rádi, že ji ocenila i Mezinárodní lyžařská federace. Ještě jednou Radkovi k tomuto velkému úspěchu gratuluji,“ uvedl prezident SLČR Lukáš Heřmanský.Pomoc Ukrajině