Poslední vydání SNOW v této sezoně. Právě v prodeji a pro členy SLČR elektronicky zdarma

Poslední vydání SNOW v této sezoně. Právě v prodeji a pro členy SLČR elektronicky zdarma

7 min 16 s

V posledním vydání SNOW v sezóně 2022/23 si připomeneme jeden z černých dnů Světového poháru a Patricka Ortlieba, představíme létající Norku Kari Traaovou, poradíme, kde lyžovat v Alpách do dvou hodin od českých či moravských hranic, a na skialpech se vydáme na Island či do Švýcarska.


O čem se v aktuálním vydání magazínu SNOW můžete mimo jiné dočíst: 

Světový pohár ve Špindlerově Mlýně: 19 000 diváků, 6 setin od historického rekordu

Do Špindlerova Mlýna se po čtyřech letech vrátil nejprestižnější kolotoč alpského lyžování. Poslední lednový víkend se v krkonošském středisku představily nejlepší lyžařky světa ve dvou slalomech. Hlavními lákadly pro diváky byly Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová. Češek se před domácími fanoušky představilo hned šest, přičemž největší očekávání směřovala k Martině Dubovské.

Lindsey Vonn na Hahnenkammu

Lednová noc, nejznámější sjezdová trať světa v Kitzbühelu. Nahoře ve startovní budce stojí (v té době stále ještě) nejúspěšnější lyžařka všech dob. Příprava, vrcholná koncentrace a odraz do hlubiny. Tmou zavlály dlouhé plavé vlasy. Lindsey Vonn právě odstartovala svůj první Hahnenkamm.

Jana Šoltýsová Gantnerová: Měla jsem v životě štěstí

Přinejmenším lyžařsky – avšak bezpochyby nejen – se uměla jaksepatří narodit. I umožnila umět se narodit dcerám, takřka dokonalým genetickým kopiím své půvabné slavné mámy. Historicky první východoevropská sjezdařka, jež vyhrála závod Světového poháru, a dlouhé dekády jediná slovenská vítězka SP (až do nedávných časů soudobých následovnic Zuzulová – Vlhová). Ač už nezávodí bezmála 40 let, díky funkcionářské aktivitě ve FIS zůstává při špičkovém lyžování dodnes. Vlastními slovy nyní nahlíží na svou pozoruhodnou

Brutálně upřímný Patrick Ortlieb skončil na Hausbergu

Od okamžiků jeho největší slávy už pár let uplynulo, výsledky z prosincové klasické zastávky Světového poháru ve Val Gardeně nicméně naznačovaly, že mají výkony Patricka Ortlieba vzestupnou tendenci. Závody nabitý leden 1999 ovšem pro mistra světa a olympijského vítěze nakonec nebyl ve znamení comebacku, ale definitivní tečky za sportovní dráhou.

Na ostrově ohně a ledu - Skitouring na Islandu 

Atlantský ostrov Island bývá často nazýván nejen ostrovem ohně, který odráží jeho vulkanickou aktivitu, ale i ledu, jenž pokrývá zhruba deset procent jeho celkové rozlohy. Díky specifickým klimatickým podmínkám, které nad ostrov přinášejí dostatek vlhkosti, a poloze těsně u polárního kruhu bývá v zimním období doslova zasypáván pravidelnými sněhovými srážkami. Zároveň však břehy Islandu, podobně jako pobřeží Norska, ohřívá Golfský proud. Takže když západně od něj ležící Grónsko i Baffinův ostrov sevře v zimě silný ledový příkrov, nadšeným lyžařům se ze svahů zdejších vulkánů i hlubokých fjordů naskýtá zcela nevšední podívaná na nekonečný oceán a divoký příboj, jakou z lyží a z tak bezprostřední blízkosti není možné zažít nikde jinde na světě.

Elektronické předplatné pro členy SLČR zdarma 

Všichni členové Svazu lyžařů ČR mají tradičně nárok na elektronické předplatné SNOW zdarma. Na to je potřeba specifický kód – v případě aktuálního vydání SNOW zde.

Na předplatné papírového vydání magazínu SNOW mají členové SLČR slevu 20%. Fyzická vydání SNOW si můžete předplatit zde, kde vyberete variantu a pro využití slevy poté v posledním kroku objednávky do pole Kód vyplníte SLČR.Pomoc Ukrajině