Po Světových pohárech bylo v Číně zrušeno také MS akrobatických lyžařů a snowboardistů

Po Světových pohárech bylo v Číně zrušeno také MS akrobatických lyžařů a snowboardistů

2 min 53 s

Na začátku týdne byly zrušeny všechny Světové poháry, které se během aktuálního zimního ročníku měly konat v Číně. V pátek pak Mezinárodní lyžařská federace FIS oznámila také to, že na svazích, které v roce 2022 přivítají zimní olympijské hry, neproběhne ani mistrovství světa snowboardistů a akrobatických lyžařů.


Světový šampionát snowboardistů a akrobatických lyžařů figuroval v závodním kalendáři v únoru, jeho dějištěm měla být čínská prefektura Čang-ťia-kchou. Mezinárodní lyžařská federace ho ale vzhledem k pandemii koronaviru a omezením v cestování, které organizaci v Číně znemožňují, zrušila. Snaží se přitom najít nového pořadatele, který by mistrovství světa uspořádal.

„Je to nepříjemná zpráva, ale nic s tím nenaděláme. Věřím, že se federaci povede sehnat náhradního pořadatele. Mistrovství světa je rok před olympiádou jedním z klíčových závodů,“ uvedla Eva Samková, která by měla na nadcházejícím šampionátu obhajovat zlato ve snowboardcrossu.    

Mistrovství světa mělo být zároveň generálkou na zimní olympijské hry 2022, které se pojedou ve stejném dějišti. Mezinárodní lyžařská federace nyní hledá možnosti, jak alespoň v některých lyžařských a snowboardových disciplínách uspořádat testovací závody v náhradních termínech.  

Foto: FISPomoc Ukrajině