Plno zážitků a nových informací. V Hluboké nad Vltavou se podruhé uskutečnil #REPRESRAZ

Plno zážitků a nových informací. V Hluboké nad Vltavou se podruhé uskutečnil #REPRESRAZ

6 min 55 s

Spousty zajímavých přednášek, zábavných aktivit a společných zážitků přinesl druhý ročník vzdělávací a teambuildingové akce #REPRESRAZ pro téměř stovku závodníků, trenérů a členů realizačních týmů všech sportovních úseků a disciplín napříč Svazem lyžařů ČR, který ve dnech 24. až 26. dubna hostila jihočeská Hluboká nad Vltavou.


Středeční program patřil přednáškám pro sportovce i trenéry. Postupně k účastníkům akce promluvili v LH Park Hotelu Hluboká Vít Schlesinger (Mentální coaching), Tomáš Pošepný (Tréninkový deník Yarmill), zástupci firmy MitoLight (Červené světlo) a Josef Andrle (Jak trénovat mladé sportovce). Po večeři byli sportovci a trenéři rozděleni do jednotlivých týmů. S ostatními členy se mohli lépe poznat během večerního programu, který vyvrcholil tematickým lyžařským a snowboardovým vědomostním kvízem.

Školní režim si vybraní zástupci sportovních úseků SLČR připomněli ve čtvrtek, kdy si hned po snídani vyrazili poslechnout další povídání ze strany pozvaných odborníků. Přednášky vedli MUDr. Tomáš Soukup, PhD. (Spánek, doplňky stravy a suplementace) a členové Horské služby ČR (První pomoc). „Žádná přednáška nenudila, osobně si ale nejvíce odnesu z té o doplňcích stravy a suplementaci. Zjistila jsem informace, které se teď budu snažit přenést do svého sportovního i běžného života,“ líčila Veronika Jenčová, reprezentantka ve skoku na lyžích.

Čtvrteční odpoledne se pak neslo v duchu teambuildingových venkovních aktivit. Sportovci se přesunuli do dvou nedalekých areálů, kde si vyzkoušeli například zdolat ferratu, rozdělat oheň jen za pomoci křesadla nebo vylepšit své mediální výstupy za dohledu Tomáše Budky, zkušeného redaktora České televize. „Aktivity se změnily oproti prvnímu ročníku. Bavily mě hlavně ty fyzicky náročnější, jako například lezení po skalách a pádlování na řece. Zajímavé bylo rozdělávání ohně. Týmu jsem říkal, že jsem viděl, jak to zvládají v Survivoru. Tak jsem to dostal za úkol… No, nepodařilo se,“ usmíval se alpský lyžař David Kubeš.

Pátek už proběhl ve znamení loučení. Na závěr ještě sportovci během dopoledne absolvovali mediální povinnosti, po kterých se už rozjeli do všech koutů republiky. „Bylo to úplně super. Byla jsem ráda, že jsem mohla poznat všechny ty super lidi. Trochu mi to připomínalo tábor, menší návrat do dětství. Doufám, že si to za rok zopakuju,“ zhodnotila nabité dny Jenčová. 

Jak hodnotí druhý ročník represrazu sportovní manažer SLČR David Bičík? „V první řadě musím poděkovat celému týmu, který se mnou letošní ročník připravoval – Káji, Peti, Tomovi, Bóšovi, Tomášovi a všem přednášejícím. Z bezprostřední zpětné vazby sportovců a trenérů bych druhý represraz hodnotil znovu jako úspěšně zvládnutý, užitečný a užitý. Ale s jistotou to budeme moct říct až po podrobnějším hodnocení, které od reprezentantů dostaneme během následujících týdnů,“ uvedl Bičík. „Příští rok bychom rádi udělali nějaké změny pro oživení, například změnili lokaci, ale vše ještě musíme probrat jak s týmem, tak se sportovci. Každopádně doufám, že se znovu sejdeme v podobném počtu a třetí edice represrazu bude stejně zábavná i užitečná jako ty dvě předchozí,” uzavřel David Bičík výhledem na příští ročník.Pomoc Ukrajině