Petra Vlhová míří do Špindlu! Věřím, že atmosféra bude fantastická, láká

Petra Vlhová míří do Špindlu! Věřím, že atmosféra bude fantastická, láká

5 min 16 s

Světový pohár ve Špindlerově Mlýně je za dveřmi. Po čtyřech letech se do Krkonoš sjede lyžařská elita včele s Petrou Vlhovou, která bude společně s americkou hvězdou Mikaelou Shiffrinovou patřit mezi největší favoritky na zisk cenných prvenství. A v dějišti závodu se bude moct těšit z mohutné podpory slovenských fanoušků, kteří se budou snažit napodobit rok 2019 a znova své oblíbenkyni přichystat takřka domácí atmosféru.


Petra Vlhová je ve formě. Potvrdila to před týdnem v rakouském Flachau, kde ovládla slalom a ve Světovém poháru triumfovala poprvé od loňského března. „Po olympiádě to bylo těžší. Byla jsem v momentu, kdy jsem vyhrála všechno. Motivaci jsem už takovou neměla, musela jsem si dát chvíli pauzu, ale opět jsem ji získala. Cesta k výhře ve Flachau byla trnitá, o to silnější emoce se mnou pak cloumaly,“ popisovala slovenská závodnice v pátečním online setkání s novináři.

A v Alpách měla možnost si navyknout na to, co ji čeká 28. a 29. ledna ve Špindlerově Mlýně. Do Rakouska si našla cestu spousta slovenských fanoušků, jak ale sama olympijská vítězka říká, v Česku očekává ještě větší „kotel“. 

„Myslím si, že jich do Špindlu přijede ještě více. Vidím kolem sebe, kolik lidí se tam chystá. Věřím, že atmosféra bude fantastická,“ řekla.

Načež si vybavila rok 2019, kdy ve Špindlerově Mlýně ovládla obří slalom. „Vzpomínám na to moc ráda, cítila jsem se tam jako doma. Měla jsem to štěstí a dobrou formu, že se mi tam podařilo vyhrát. Vzpomínky jsou jen ty nejlepší a já se nemohu dočkat, až letošní ročník začne,“ těší se držitelka sedmadvaceti závodových prvenství ve Světovém poháru.

Vlhová je jistojistě jedním z největších fanouškovských lákadel české zastávky elitní série závodů. Zraky diváků ale neunikne ani česká reprezentantka Martina Dubovská, jíž se v letošní sezoně podařilo dvakrát proniknout do nejlepší desítky.

Na TOP 5, eventuelně pak stupně vítězů, však stále ztrácí. „Samozřejmě její výkony sleduji. Netuším, co jí schází. Ale přeji jí, ať to co nejdříve prolomí,“ vzkázala třicetileté závodnici se slovenskými kořeny.

Světový pohár se ve Špindlerově Mlýně uskuteční ve dnech 28. a 29. ledna. Vstupenky jsou stále k dispozici v síti ticketlive.cz, nejlevnější z nich začínají na 350 Kč. „Doufám, že zažijeme fantastickou atmosféru. Žádný sportovní fanoušek by ve Špindlu neměl chybět, určitě to bude velký zážitek,“ uzavřela slovenská lyžařka.Pomoc Ukrajině