Pavel Benc se stal ředitelem ASC Dukla

Pavel Benc se stal ředitelem ASC Dukla

2 min 15 s

Bývalý reprezentant a dlouholetý předseda Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR Pavel Benc se stal novým ředitelem Armádního sportovního centra DUKLA. Bronzový olympijský medailista z Calgary 1988 ve funkci vystřídá Jaroslava Priščáka.


Pavel Benc je s Armádním sportovním centrem Dukla spojen už dob, kdy úspěšně reprezentoval Českou republiku v běhu na lyžích, po konci závodní kariéry pak působil krom Svazu lyžařů ČR také ve vedení lyžařského oddílu Dukla Liberec.

Na postu ředitele ASC Dukla Benc vystřídal Jaroslava Priščáka, jenž ve funkci působil od roku 2001. Rozhodlo o tom vítězství ve výběrovém řízení, které ministerstvo obrany vyhlásilo letos v červenci.      

„Jsem velmi rád, že lyžování bude mít svého zástupce v čele takto významné sportovní instituce. Pavel je bývalý vynikající závodník, olympijský medailista a posléze i velmi zdatný a zkušený sportovní funkcionář. Z mého pohledu je naprosto ideální osobností pro vedení ASC Dukla,“ uvedl prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský. „Pavlovi gratuluji, přeji mu mnoho úspěchů v nové funkci a těším se na spolupráci,“ dodal.  

FOTO: Ministerstvo obrany



Pomoc Ukrajině