Novým prezidentem Svazu lyžařů ČR byl zvolen David Trávníček

Novým prezidentem Svazu lyžařů ČR byl zvolen David Trávníček

6 min 46 s

Svaz lyžařů České republiky v nadcházejících čtyřech letech povede David Trávníček. Dlouholetý sportovní manažer byl jednoznačně zvolen delegáty na sobotní Konferenci SLČR. V čele nejstaršího lyžařského svazu na světě Trávníček nahradil odstoupivšího Lukáše Heřmanského.


David Trávníček byl na Konferenci SLČR, která se konala v sobotu v pražském Clarion Congress Hotelu, jediným kandidátem na funkci prezidenta. Ve volbě obdržel od 71 delegátů nominovaných jednotlivými odbornými sportovními úseky a krajskými svazy lyžařů celkem 67 hlasů. Nikdo nebyl proti jeho jmenování prezidentem, čtyři delegáti se hlasování zdrželi.

„Děkuji všem delegátům za vyslovenou důvěru. Vážím si toho, mám k této pozici respekt. Zároveň také vizi, jak bych chtěl svaz vést. První a zásadní věcí je, že nechci dělat revoluci, jsem zastáncem evoluce. Můj předchůdce Lukáš Heřmanský odvedl, a stále odvádí, kus dobré práce,“ uvedl bezprostředně po volbě Trávníček. „Kandidoval jsem s pocitem, že po dvaceti letech aktivního působení ve sportu mu mám co vracet. Chci nyní využít příležitosti pomoci. Věřím, že vytvoříme skvělý tým a napříč jednotlivými úseky a kraji posuneme svaz na nejvyšší pozice ve smyslu významu, výsledků a výchovy mládeže. Těším se na to,“ dodal.

Lukáš Heřmanský působil ve funkci prezidenta Svazu lyžařů ČR tři roky. Zvolen byl v květnu 2019 a čtyřletý mandát mu měl vypršet až příští rok. V polovině března ale oznámil rozhodnutí z osobních důvodů zkrátit své čtyřleté funkční období. Na dnešní Konferenci se tak Heřmanský z funkce prezidenta rozloučil, na svazu bude však působit dál jako I. viceprezident.  

„Gratuluji Davidu Trávníčkovi ke zvolení prezidentem Svazu lyžařů ČR. Ze své zkušenosti vím, že ho v čele nejstaršího lyžařského svazu na světě čeká spousta práce a úsilí. Přeji Davidovi, aby se mu jeho cíle podařilo naplnit a posunout české lyžování a snowboarding zase o něco dál. Jsem připraven mu v tomto snažení být nápomocen,“ uvedl Heřmanský. „Především ale do budoucna přeji jen to nejlepší našim sportům – lyžování a snowboardingu. A to jak na sportovní, organizační, tak i marketingové úrovni. Svou tradicí a významem si Svaz lyžařů ČR zaslouží, aby nadále patřil k předním organizacím v českém sportovním prostředí,“ dodal.

Konference SLČR zvolila také nové vedení výkonného výboru. I. viceprezidentem je již zmiňovaný Heřmanský, II. viceprezidentem předseda úseku snowboardingu Miroslav Schimmer, členem za běžecké lyžování je Aleš Vaněk a za alpské disciplíny Filip Brýdl. Dozorčí radu bude nadále z pozice předsedy vést Roman Kumpošt, jehož novými místopředsedy se stali Věra Chvátalová a Martin Štěpán.


Nové vedení Svazu lyžařů ČR:

 

Prezident

David Trávníček

Výkonný výbor

I. viceprezident Lukáš Heřmanský
II. viceprezident Miroslav Schimmer
člen Filip Brýdl
člen Aleš Vaněk

Dozorčí rada

předseda Roman Kumpošt
místopředseda Věra Chvátalová
místopředseda Martin Štěpán
Ladislav Forejtek (za AD)
Aleš Razým (za BD)
Roman Dalecký (za AL)
Michal Dvořák (za SB)
Radek Cikl (za SK)
Jakub Janda (za SL)
Václav Srb (za TL)
Petr Meloun (za ZL)

Revizní komise

předseda Lukáš Trojan
Roman Peštuka
Pavel Lipanský
Josef Kalenský
Jiří MatoušekPomoc Ukrajině