Nominaci Svazu lyžařů ČR na ZOH doplnili alpská lyžařka Tereza Nová a skokan na lyžích Radek Rýdl

Nominaci Svazu lyžařů ČR na ZOH doplnili alpská lyžařka Tereza Nová a skokan na lyžích Radek Rýdl

6 min 27 s

Výprava Svazu lyžařů ČR na zimní olympijské hry 2022 v čínském Pekingu se rozšířila o další dva závodníky. Dosavadní nominaci doplnila alpská lyžařka Tereza Nová a skokan na lyžích Radek Rýdl. Pod pěti kruhy by se tak aktuálně mělo představit celkem 36 českých lyžařů a snowboardistů.


Díky stále probíhající realokaci olympijských kvót Mezinárodní lyžařskou federací došlo k navýšení nominace o jedno místo v ženském družstvu v alpských lyžařských disciplínách. K již dříve nominovaným Ester Ledecké, Martině Dubovské, Barboře Novákové a Elese Sommerové přibyla Tereza Nová. Ta by pod pěti kruhy měla závodit ve třech disciplínách – sjezdu, super-G a alpské kombinaci.

„Nominací jsem byla zaskočena, myslela jsem, že všechna volná místa už byla přerozdělena. O to větší radost mám z toho, že to nakonec vyšlo. Olympiáda je od dětství mým snem, je to pro mě odměna za všechnu tu dřinu,“ říká třiadvacetiletá závodnice. „Chci tam ze sebe vydat to nejlepší, hlavním cílem je to, abych byla po závodě spokojena sama se sebou a se svými výkony. Bude to ohromná zkušenost, už se nemůžu dočkat, až to prožiju na vlastní kůži,“ dodává.

O jedno místo se rozrostla také nominace skokanů na lyžích. Čtveřici Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Filip Sakala doplnil dvacetiletý Radek Rýdl. „Všechno se to seběhlo velmi rychle. Při odjezdu na soustředění do Planice mi trenér řekl, ať si vezmu olympijské lyže, že s nimi letím do Pekingu,“ popisuje s úsměvem. „Je to pro mě obrovská příležitost a také zkušenost. Na olympijské hry pojedu s maximálním respektem a budu chtít předvést to nejlepší, co umím. Teď je důležité ještě dobře potrénovat, a hlavně zůstat všichni zdraví,“ dodává.

Aktuálně tak nominace Svazu lyžařů ČR na zimní olympijské hry 2022 čítá celkem 36 jmen, přičemž Ester Ledecká bude v Pekingu bojovat o cenné kovy na lyžích i na snowboardu. Nejistá je stále účast skicrossařky Diany Cholenské, která si po pádu na Světovém poháru v polovině ledna přetrhla přední zkřížený vaz v koleni. Definitivní rozhodnutí o jejím odcestování do Pekingu by mělo padnout po tomto víkendu.

 

Nominace SLČR na ZOH 2022 (k 27. lednu):

Alpské disciplíny
Ženy: Ester Ledecká, Martina Dubovská, Barbora Nováková, Elese Sommerová, Tereza Nová
Muži: Kryštof Krýzl, Jan Zabystřan

Akrobatické lyžování
Nikol Kučerová (skicross), Diana Cholenská (skicross, o její účasti se finálně teprve rozhodne na základě zdravotního stavu)

Běh na lyžích
Ženy: Kateřina Janatová, Tereza Beranová, Petra Hynčicová, Petra Nováková, Zuzana Holíková
Muži: Michal Novák, Jan Pechoušek, Adam Fellner, Luděk Šeller, Petr Knop, Ondřej Černý

Severská kombinace
Tomáš Portyk, Lukáš Daněk, Jan Vytrval, Ondřej Pažout

Skok na lyžích
Ženy: Karolína Indráčková, Klára Ulrichová, Anežka Indráčková
Muži: Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek, Filip Sakala, Radek Rýdl

Snowboarding
Ženy: Ester Ledecká (paralelní obří slalom), Vendula Hopjáková (snowboardcross), Šárka Pančochová (slopestyle, big air, U-rampa), Zuzana Maděrová (paralelní obří slalom)
Muži: Jan Kubičík (snowboardcross)Pomoc Ukrajině