Na Ještědu roste vytoužená sjezdovka. Nová Skalka se otevře již tuto zimu

Na Ještědu roste vytoužená sjezdovka. Nová Skalka se otevře již tuto zimu

10 min 10 s

Kilometr a půl dlouhá sjezdovka, která bude nabízet kvalitní a bezpečné lyžování pro celou rodinu. Ve Skiareálu Ještěd jsou aktuálně v plném proudu stavební práce na sjezdovce Nová Skalka, jež se veřejnosti otevře už v nadcházející zimní sezoně.


Stavební práce na nové sjezdovce začaly po získání všech potřebných povolení v polovině října. Cílem společnosti TMR Ještěd, která je provozovatelem areálu, je Novou Skalku otevřít tuto zimu, lyžaři by se po ní mohli tedy poprvé sklouznout už o Vánocích. Celý projekt bude z důvodu časových prodlev, vedoucích k získání všech nezbytných povolení, dokončen příští rok, kdy se nová sjezdová trať dočká i umělého osvětlení pro večerní lyžování a dojde rovněž k instalaci nového výkonného zasněžovacího systému.

Chystaná sjezdovka bude další výrazným krokem v rozvoji skiareálu pod Ještědem směrem k moderním trendům bezpečného lyžování. Nová Skalka o délce přes 1,5 kilometru a šířce 45 metrů nabídne dostatek prostoru jak pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi, tak pro vyznavače sportovní carvingové jízdy. 

„Je to klíčový projekt pro budoucnost tohoto areálu. Jsme velmi rádi, a přijímáme to s pokorou, že se díky pracné debatě se všemi zainteresovanými stranami podařilo projekt připravit tak, aby odpovídal náročným požadavkům ochrany přírody, a zároveň dal pevné základy pro pokračování úspěšné tradice tohoto lyžařského střediska s velkým potenciálem,“ uvedl Čeněk Jílek, statutární ředitel TMR Ještěd.

„Liberecko a ještědský region jsou dlouhodobě spjaty se zimními sporty a působí zde několik aktivních sportovních klubů. Výstavbu nové a bezpečné sjezdovky vnímáme jako přirozený krok k tomu, aby se na Ještědu mohla nadále pěstovat tradice českého lyžování, odpovídající moderním trendům 21. století. Zároveň se snažíme s vedením města a kraje hledat cesty, jak rozvíjet také tamní skokanský areál. Na Ještědu by mělo mít své pevné místo sjezdové lyžování i skok na lyžích, " řekl k projektu prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský.

Akční předprodej skipasů pouze do konce listopadu

Jenom pár dní po zahájení stavebních prací na sjezdovce Nová Skalka přišel Skiareál Ještěd navíc s jedinečným předprodejem sezónních skipasů. Pouze v rámci letošního akčního předprodeje, který byl spuštěn 22. října, jsou v nabídce permanentky na tři roky, platné na lanovkách v zimě i v létě, s řadou dalších bonusů za cenu pod deset tisíc korun. Touto atraktivní prodejní nabídkou provozovatelé areálu myslí i na malé lyžaře. „Abychom podpořili výchovu lyžování u malých dětí, rozhodli jsme se za každého budoucího majitele takové permanentky věnovat skipasy zdarma pro žáky prvních tříd z libereckých škol,“ popsal ředitel Skiareálu Ještěd Jakub Hanuš.

Zajímavá odměna je navíc připravena pro ty, kterým záleží na ekologii a šetrném zacházení s vodními zdroji. Každý držitel zakoupené víceleté permanentky, který se později prokáže meziročním snížením spotřeby elektřiny nebo užitkové vody v domácnosti, obdrží dodatečný bonus v podobě tří denních skipasů pro své kamarády či rodinu. „Trochu zábavnou formou chceme lyžařskou veřejnost vybídnout k zodpovědnému chování vůči přírodě. Každý může začít u sebe doma a hned. Stejně jako k tomu přistupujeme my v rámci Memoranda JEŠTĚDÉLE, kde se zavazujeme nejenom vrátit do přírody 20 ha nového lesa na území města Liberec, jako kompenzaci za naše sjezdovky, ale zároveň proměnit Ještěd na lyžařské středisko plně respektující životní prostředí,“ uvedl Hanuš.

Základní informace o sezónních skipasech:

Sezónka Ještěd na 3 roky
- 9.990 Kč dospělý/ 7.990 Kč junior - senior/ 6.990 Kč dítě
- celoroční platnost (zima, léto) – užijte si Ještěd naplno i v letní sezóně
- 3x v roce exkluzivní lyžování od 7.30 hod. – buďte na sjezdovce dříve než ostatní a užijte si ranní manšestr
- 1x v roce sleva na servis lyží – profesionální péče o vaše lyže za zvýhodněnou cenu
- 1 skipas zdarma žákům prvních tříd z libereckých škol za každou prodanou permanentku – podpořte zdravý pohyb u dětí
- 3 skipasy zdarma za ohleduplnost k životnímu prostředí – šetřete vodou a elektřinou v domácnosti
- platí během zimních sezón 2020/21, 2021/22, 2022/23 a letních sezón 2021, 2022 a 2023
- bez večerního lyžování

Sezónka Ještěd zima 2020/21
- 4.990 Kč dospělý/ 3.990 Kč junior - senior/ 3.490 Kč dítě
- bez dalších benefitů
- platí během zimní sezóny 2020/21
- bez večerního lyžování

Akční předprodej sezónních skipasů poběží do konce listopadu. Samotný nákup permanentek probíhá online přes www.gopass.cz. Kompletní informace k předprodeji i projektu Nová Skalka zájemci najdou na webu www.skijested.cz.Pomoc Ukrajině